Türk olmayı utanç haline getirdiler

Vallahi Kürtler Erdoğan’ı delirtecek!

Kahveci Hüseyin Bozkurt: Hepsi Hayır’cı ama sana söylemezler

Hannover’de bir kahvehane: Korkuyu yenmek için Hayır diyeceksin!

Ruhumu işgal edemezler

Bremen'in Kürt Êzîdî Milletvekili Cindi Tuncel: Erdoğan’a da, Barzani’ye de Hayır

Dizi

Vallahi Kürtler Erdoğan’ı delirtecek!

30.03.2017
Karakoçan’ın Karşı köyünden Hulusi Selçuk, Hamburg’daki bir restoranda garsonluk yapıyor. “Biz korkarsak bu onlara güç verir. Haklı olduğumuz bir davada neden korkalım ki? Bence onlar bizden korksun” diyor.

Bremen'in Kürt Êzîdî Milletvekili Cindi Tuncel: Erdoğan’a da, Barzani’ye de Hayır

29.03.2017
Son fermanda Êzîdîleri bırakıp kaçanlar, şimdi AKP’yle ortak. Barzani’nin Türklerle ortaklığı, Êzîdîlere karşı yapılan fermanın tamamlanması. Êzîdîlerin Hayır’ı, Erdoğan-Barzani ortaklığına da Hayır anlamına geliyor

Kahveci Hüseyin Bozkurt: Hepsi Hayır’cı ama sana söylemezler

28.03.2017
Türkiyelilerin yoğun olduğu Marktplatz çevresinde kahve işleten Bozkurt’a bakılırsa esnafın çoğu Hayır diyor; ancak başına bir iş gelmesinden korkup tercihini ifşa etmiyor: Daha önce AKP’ye oy verip şimdi Hayır diyen de çok var içlerinde. Size hayatta söylemezler bunu ama ben biliyorum.

Hannover’de bir kahvehane: Korkuyu yenmek için Hayır diyeceksin!

27.03.2017
Hannover, 150 binden fazla seçmenin kayıtlı olduğu Türkiye ve Kuzey Kürdistanlıların önemli bir merkezi. Aşağı Saksonya (Niedersachsen) Eyaleti’nin başkenti olan kentte referandum, başka pek çok yerde olduğu gibi sadece Türkiyelilerin değil Almanların da temel gündemi.

Ruhumu işgal edemezler

25.03.2017
Aklınızın, mantalitenizin, film yaparkenki hayallerinizin özgür olması gerekiyor. Benim için bu böyle ama diğerleri için sadece yer açtım. Onlara sadece alternatif sundum. Çünkü benim de doğduğum yer olan Filistin, halen işgal altında; yani düne ait bir şey değil yaşananlar.

Türk olmayı utanç haline getirdiler

24.03.2017
Frankfurt, referandum çalışmalarının hem en yaygın hem de en canlı olduğu kentlerden biri. Hayır kampanyasına çok farklı kurumlardan, değişik halklardan insanlar katılıyor. Hayır birliğinin temelini oluşturan önemli bir bileşim de Halkların Demokratik Kongresi-Avrupa (HDK-A).

Karlsruhe’de bir HAYIR toplantısı

22.03.2017
Yurtdışında oy kullanma işleminin başlamasına günler kala Almanya’nın Karlsruhe kentindeyiz. Burada Hayır çalışmalarının genel görüntüsünü ve sorunlarını anlamak için Avrupa’da Hayır Platformu’nun yerel bileşenlerinin toplantısına katıldık, gözlemledik.

Terzi dükkanından görünen: Evetçiler neye oy verdiklerini bilmiyor

22.03.2017
Duisburg, Almanya’daki Türkiye ve Kürdistanlıların yerleştiği ilk kentlerden biri. Kentte göçmen örgütlerinin çalışmaları da çok eskiye dayanıyor. Duisburg Demokratik Kürt Toplum Merkezi (DKTM), 1978 yılında kurulmuş ve birçok kişi tarafından “Avrupa’nın ilk derneği” olarak tanımlanıyor. AABK’nin ve Türkiyeli sosyalist örgütlerin çalışmaları da bir hayli eskiye dayanıyor.

NAV-DEM Eşbaşkanı Bahattin Doğan: DKTM’ler kimlik, kimlik mutluluk verir

21.03.2017
Doğru yaklaşıldığında ve inşa edildiğinde DKTM çalışmaları, katılanlara keyif ve mutluluk da verir. Dayanışmanın, bir arada olmanın, kendi özüyle buluşmanın güzelliği başka nerede bulunabilir ki?

Bir aydınlatma fişeğinden milyonların bayramına

20.03.2017
Yeni aydınlanmış Frankfurt’a Rojava’daki direnişi anlatan bir marş eşliğinde giren otobüsümüzün önündeki küçük, kırmızı araba (marka, model hiç bilmem), fren yapması ardından önce yalpalamaya başladı, sonra bariyerlere çarptı ve bir takla atıp sağ yanı üstünde durdu.