Halk Amed Büyükşehir Belediyesi'ne akın ediyor Gültan Kışanak ile Fırat Anlı gözaltına alındı  Aldar Xelîl: Rakka operasyonuna katılmak için hazırız İşgalci Türk askeri Rojavalı bir genci katletti Almanya silah üretiyor Türkiye satın alıyor Bir silindir gibi geçti Kerkük’e saldırıların arka planı Deniz Türkali'ye Özgür Gündem'le ilgili bir dava

Soysal demokratlar bize yıkım bıraktılar

Almanya darbecileri sever!

İnsan acılarını, ölülerini gömdüğü gibi gömemiyor ki...

Ciddiyseniz Rojava’ya gelin, savaşın!

Bir tatlı yapalım, adını barış koyalım

Bir Ulusun Doğuşu: Cinsiyet, tabii ki erkek!

Bayrağı düşürmeyen aile

Klişeye derinlik katan dizi: Penny Dreadful

Kostas Şengal’i duyunca dayanamadı

Bayer-Monsanto birleşmesi, besin kaynaklarımız için büyük bir tehdit

Bilinçaltımızın altı büyük becerisi

Mülteci krizi feminist bir mesele, öylece oturup seyredemeyiz

Avrupa’da Mehmet Ağar cinayetleri

J. Îhsan Espar: Kırmancca’nın görünürlüğü arttı

Evladım nerede, ADALET NEREDE ?

Bêrîtan gibi direndi

Kadın Türk ordusu ile girdiği 11 saatlik çatışma ardından cephanesi tükenir. Bağlantıya geçtiği arkadaşlarına, "Tüm arkadaşlara benden selam söyleyin" dedikten sonra kendini uçuruma bırakır. Mevzidaşı Sara Star, Axîn Avaşîn’in Gülnaz Karataş’ın efsanevi direnişine can verdiğini belirtti.

‘Erillik’ dünyanın sonunu hazırlıyor

Kültür-Sanat Tevatür, birbirlerinin düşlerinden beslenen, büyüyen, ilerleyen ve gelişen kadınların bir arada kurdukları, aynı dili konuştukları bir oyun.

Gazetemize büyük sahiplenme

Toplum-Yaşam Londra’da gazetemiz Yeni Özgür Politika ile dayanışma gecesinde bir araya gelen ikibin aşkın kişi, “Özgür basın susturulamaz“ sloganı attı. Basın şehitlerinin anıldığı gecede, “Özgür basın olduğu sürece gerçekler karanlıkta kalmayacak“ mesajı verildi.

Bab kimin için, niye önemli

Dizi Akdeniz’e açılmada önemli bir durak olarak kabul edilen Bab, Katar doğalgazının önümüzdeki süreçte kesintisiz bir şekilde “Sünni bir hat” takip edebileceği topraklardan Avrupa’ya ulaştırılmak üzere kat edeceği Türkiye’nin sınırlarına girmeden önceki ve Deyr’üz Zor-Rakka-Elbeyli güzergahı üzerindeki son yer olarak görülüyor.

Irak: Türkiye harekatta yok

Dünya Irak, Türkiye'nin Musul operasyonuna Başika'da katıldığı iddiasını yalanladı.

EUTELSAT bî ortaxê şerê Kurdistanî

Kirmanckî Dawaya Med Nûçe TV ke hetê EUTELSATÎ ra amê padayîş meşt yena vînayen. Edîtorê Med Nûçe TVyî Bakî Gulî aşkere kerd ke EUTELSATÎ rişweto ke Tirkîya dayo qebûl kerdo û bi no hewa bîyo ortaxê faşîzmê Erdoganî.

AKP faşizmi teşhir oldu

Dünyanın en önemli uluslararası kitap fuarı olan Frankfurt Kitap Fuarı’nda Türkiyeli yayınevleri AKP iktidarının tekçi anlayışı nedeniyle ilk kez temsil edilmedi. Pazar günü kapanan ve 5 gün süren fuarda 120 ülkeden 8 bin yayınevi katılırken Türkiye’den hiçbir yayınevi yer almadı.

Bêrîtan etkinliklerle anılıyor

Gülnaz Karataş, yaşamını yitirişinin 24'üncü yılında Moskova ve Ranya'da düzenlenen etkinliklerle anıldı.

Süryani’yim, dilimi seviyorum

Tek tip eğitim anlayışına karşı devrimin yaşandığı Rojava’da farklı halklardan çocuklar kendi anadillerinde eğitim görüyor. Rimêlan kentinde bulunan Tişrin Okulu’nda da eğitime başlayan Süryani çocuklar, kendi anadillerinde eğitim görecekleri için çok mutlu.

Yeniden anımsanan savaş ve hafızanın inşasıÖrneğin yaşamını kaybeden bir arkadaşımızın ya da yakınımızın fotoğrafına uzun süre bakmak istemeyiz. Fotoğraftaki göz ile göz göze gelmek dahi üzer, yıpratır bizi. Savaş söz konusu olduğunda da yıkıcı fotoğraflara bakmaktan imtina ederiz.