İmralı'ya gönderilen gazeteler geri gönderildi İşte gerillanın havaya uçurduğu zırhlı aracın görüntüleri 'Oğlumun cenazesini almak istiyorum' Dêrik: Minbic özgürleşecek DAİŞ tükenecek Roboskili aileler: 34 kişinin katili Erdoğan'dır 'Eylemi bir an önce getirmelerini istiyorum' ‘Darbeye karşı en iyi güç kadının birleşik gücüdür’

Kavganın sıcaklığıyla kucaklarım seni

KÜRKÇÜ: CHP, başkanlık için AKP’yle el birliği yapıyor

Darbelerden demokrasi çıkar (mı?)

Hiwa umut demektir!

Kürt’le savaşan darbeyi yer!

Tabanda ve tavanda Ilımlı İslam’dan Selefi İslam’a

Karasu: Türk IŞİD’i ortaya çıkacak

Öcalan ‘Mursi’ye dönersin’ demişti

Giyayê Sti

‘Pokemon Go’ ve distopya günleri

Kolombiya Müzakere Sürecinde Tökezlemeler

Axin ve Zeryan sözün eylem hali

Büyük göldeki küçük balık

Euro 2016 ‘geçiş’ turnuvası oldu

Toplum mutlaka bedel ödeyecek

Oyalamaktan vazgeç!

Kadın Dört merkezde yapılan 'Adalet Nöbet Eylemleri'nde Kürdistanlılar, Fransa'nın oyalama politikalarından vazgeçerek davayı sonuçlandırmasını istedi.

Dünyanın en büyük Êzîdî tapınağı

Kültür-Sanat Dünyanın en büyük Êzîdî tapınağı Ermenistan’ın küçük bir köyünde yapılmaya başlandı. Tapınak dinlerin geleneksel zulmünün esnek sembolü olarak tasarlandı.

UNESCO Karşı Forum’dan YOL HARİTASI

Toplum-Yaşam Çok sayıda dernek, platform, oda UNESCO’nun kültür ve doğal varlıklara ilişkin yaklaşımında güvenilirliğini yitirmekte olduğunu belirterek, bir karşı forum düzenledi. „UNESCO neyi koruyor“ formunda, „Yaşamı, doğal ve kültürel varlıkları koruyacağız“ vurgusu yapıldı.

TANIŞ: Pentagon’un Kürt politikası değişmez

Dizi Başta Ankara ve Washington Suriye’de aynı çizgideydi aslında... Ama bir yanda Nusra’yla çalışan Türkiye, bir yanda Nusra türü örgütleri birincil tehdit sayıp Türkiye’nin ulusal güvenlik riski kabul ettiği bölgedeki Kürt grupları ortak kabul eden ABD, iki müttefik iki ayrı uca savruldu.

Sürerse sonucuna katlanırsınız!

Dünya Viyana'da AKP’nin Avrupa kolu UETD'nin organize ettiği gösterilerde Kürtlerin işyerlerine saldırılması üzerine harekete geçen Avusturya hükümeti, saldırganların yaptıklarının cezasını çekeceğini ve gerekirse vatandaşlıktan dahi çıkarılabileceklerini açıkladı.

Zaraweyekê zaf kehan; kirmanckî

Kirmanckî Na dinya de nezdîyê heşt hezar ziwan estbî. Inka zafinê vînê bîyê. Ziwan ke nêro nuştiş û mûsnayişe wextî rey de tayê çekuyanê xo orjînal vinî keno, ya zî eslê xo ra vejîyeno. Zaraweyê ziwanê kurdî hem zaf ê, hem zî nê zaraweyê beyntarê xo de lete bîyê.

Amedspor’da parola şampiyonluk

Futbolun parlayan takımlarından Amedspor, yeni sezon hazırlıklarına Kocaeli Kartepe’deki kampla devam diyor. Amedspor Futbol Şube Sorumlusu Faruk Erol, hazırlıklarının büyük oranda tamamlandığını belirterek, hedeflerinin şampiyonluk olduğunu vurguladı.

AKP hegemonyasına hizmet etmek

Darbe girişiminden sonra CHP ve diğer siyasi partiler AKP’den hesap soracaklarına, Türkiye’yi bu noktaya getirmesinden dolayı istifa etmesini isteyeceklerine, tespih taneleri gibi Türkiye’nin yeni imamı olma rolüne soyunan Tayyip Erdoğan karşısında hizaya girmeleri gerçekten de ibretlik durumdur. Türkiye siyasetinin nasıl pespaye duruma düştüğünün resmidir.

Darbeci kemalist ordu, sivil diktatörlük ve Kürtler

Dönmek lazım. Başkalarının belirleyip bizi mecbur ettikleri gündeme daha fazla debelenmeden kendi gündemimize dönmemiz lazım. Tüm olan bitenleri bir tecrübe sayarak, kendi gündemimizi yaratma aşamasına dönmek gerekiyor.

Erdoğan’ın idamdan ödü patlıyor!..

idam yasası diye birşey olamayacağına göre Erdoğan sıranın kendisine geleceğini düşünerek uykusunu, sağlığını, zaten pek olmayan düşünme yetisini rafa kaldırmak zorundadır.

Xayîs’le Kirmanckî’ye yolculuk

Mikail Aslan’ın ikinci kitabı ‘Xayîs’, kendisini rüzgarın hükmüne bırakmış bir kartalın dinginliğiyle okuyucuya sesleniyor.

Darbe girişimi ve Erdoğan’ın darbesi Türkiye’nin dış politikasını nasıl etkiler?

Erdoğan rejiminin şantaj siyasetinin bir kefesinde de ABD’nin Kürtlere destek olmaması, bir statü elde edememeleri temennisi var. Pekala ABD’yi “ya biz, ya onlar” açmazına alabilirler. Bunun yanıtının ne olacağını zaman gösterecek.