'İstanbul’daki patlamada 15 çevik kuvvet polisi öldü' Savaşın öteki yüzü Savaş ve çatışma ortamı insan haklarını 'çöktürdü' 'Balyoz Bilirkişileri' davası yeniden başladı Yakınlarının kemiklerine ulaşamadan hayata gözlerini yumdular İşçi, kitapçı, öğretmen!

Sermaye kaçmayı sürdürecek

Neden intihar ediyorlar ?

PKK yasağı tutuklamaları iki katına çıktı

Şiir tereddütleri olanların sanatıdır

Daha zeki bir varlık mümkün mü?

Destanlara yansıyan manzum tarih

Beyin implantı ile iletişim

Okullarda hem ‘eşmüdür’ hem de ‘Jineoloji’ var

Pil teknolojisinin geleceği

Durdurulamaz bir yıkım mı geliyor?

‘Sosyal Avrupa’ hikâye, AB çökertilmeli!

AK BANT

Tertele HÂLÂ DEVAM EDİYOR

Cizre’de ne yaşanmadı ki...

Toplumun tepesinde sefa sürmek

Örtü parçası namus değildir

Kobanêli çocuklar için yetimhane

Babamın anlattıklarını Kobanê’de gördüm

İlle de adalet!

Kadın Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez için dört yıldır adalet talebini yineleyen kadınlar, Ocak ayında başlayacak duruşmanın takipçisi olacaklarını belirtti.

99 milyon yıllık dinozor tüyü bulundu

Toplum-Yaşam Bilim insanları Burma’da bir kehribar damlasının içinde bundan 100 milyon yıl önce yaşadığı tahmin edilen bir dinozorun kuyruğunun tüylü bir parçasını buldu.

Artık daha iyi biliyoruz: BURASI BAŞKA BİR ÜLKE

Dizi Şırnak’a gidilebiliyor ama arama noktaları o kadar ağır ki sanki başka ülkeye giriyorsunuz gibi peronlar bile kurulmuş. Daha önce biliyorsunuz, buraya "Şırnak Cumhuriyeti" deniliyordu. Şu an yapılan uygulama, tam da bu söyleme uygun bir şey ortaya çıkarıyor. Bu uygulamalar, ayrı bir ülkede olduğumuzu hatırlatıyor bize.

Savaşı da Çavuşoğlu’nu da istemiyoruz

Dünya Almanya'nın dönem başkanlığında Hamburg’ta yapılan AGİT zirvesi Kürdistanlılar, Alman sivil toplum kurumları ve örgütler tarafından protesto edildi. Savaş politikalarına tepki gösteren göstericiler zirveye katılan Türk Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’na da "Burada istenmiyorsunuz" dedi.

Heqê Merdiman ablûqa de yo

Kirmanckî Tirkîye, emserr 10-17'ê Kanûne Hefteya Heqê Mordeman, goreyê serranê bîn, qat bi qat bi îxlalkerdişê heqan pêşwazey kena. 'Plana Şikitişê îrade’ ya ke hikûmet serra 2016î de vera sûkanê Kurdan vist dewre, bî sebebê îxlalkerdişê heqan.

Av. Thiele: Şiddeti saklamayın

Kadınlara hukuki destek sunan Av. Nicole Thiele, “Kadınlar şiddete maruz kalıyorsa bunu açıkça ifade edip ve gerekli yasal ve hukuki yollara başvurmaktan çekinmesin" çağrısında bulundu.

Sezaryanla doğum insan evrimini etkiliyor mu?

Bilim insanları sezaryanla doğumun daha büyük bebeklerin dünyaya gelmesini sağladığını düşünüyor.

Katledildiği yerde anıldı

Almanya’nın Kiel kentinde bir yıldan fazladır ayrı yaşadığı eşi tarafından sokak ortasında üzerine benzin dökülerek hunharca yakılan Afrikalı kadın Dela Assigbley, katledildiği yerde anıldı.

Berlin’de panel

Berlin’de ‘Faşizmin, Milliyetçiliğin Kadın Düşmanlığının Üçlüsü-AKP’nin Kadınlara ve Direnişe Karşı Savaşı’ konulu bir panel düzenlendi.

HDP’nin yanındayız

Darbe sonrası yaşananları yerinde görmek için Türkiye’ye giden SPD Genel Başkan Yardımcısı Thorsten Schäfer-Gümbel, kardeş parti olarak gördükleri HDP başta olmak üzere Türkiye'de demokrasi için mücadele eden herkes ile dayanışma içinde olacaklarını söyledi.

YPG’nin kurtardığı siviller: Çeteler bize çok zulm etti

YPG/YPJ savaşçılarının çetelerden kurtardığı siviller: "Çeteler çok zulüm etti, kızlarımıza tecavüz ediyorlardı, su bile vermiyorlardı."