İsviçre kapısı kapanıyor

Birakujî olmayacak!

Erdoğan savaş suçlusu

Kızım devletin elinde

PKK taraftır

Ulusal Kongre için çağrı

Hezer: Tavır net olmalı

Haber

PKK taraftır

10.12.2016
AP’deki 13. Kürt Konferansı’nın sonuç bildirgesinde PKK’nin AB’nin ‘terör örgütleri listesinden’ çıkartılması istendi. Tarafların, barış görüşmelerine dönmesi istenen bildirgede, Kürt tarafının barış istediği ancak Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 5 Nisan 2015’te görüşmelere darbe vurduğuna dikkat çekildi.

4 ay sonra Minbic

10.12.2016
QSD’nin desteklediği Minbic Askeri Meclisi, 12 Ağustos’ta 73 günlük operasyonun ardından Minbic’teki DAİŞ işgaline son verdi. Her ne kadar savaşın izleri silinmeye çalışılsa da halkın beyninde yer edinen DAİŞ zulmü halen canlı.

Diktatörün bilançosu

10.12.2016
Bugün 10 Aralık İnsan Hakları Günü. AKP, 10 Aralık’a temel insan haklarını ayaklar altına aldığı, savaşı resmi sınırların dışına taştığı; OHAL uygulayıp KHK’lerle yasama yetkisini gasp ettiği; MHP ve Ergenekon ittifakıyla faşizmi kurumlaştırmak istediği zulüm tablosu sunarak giriyor.

Tecritteki Öcalan tehdit altında

10.12.2016
İmralı Cezaevi’nde tutulan Kürt halk Önderi Abdullah Öcalan’dan 3 aydır haber yok. Darbe girişimi sonrası yaşamından endişe edilen Öcalan üzerindeki tehdit devam ediyor.

Hatip Dicle, Öcalan’ın barış çabalarını anlattı

10.12.2016
Fransa Demokratik Kürt Konseyi, 'Sykes-Picot'dan yüz yıl sonra, Ortadoğu için bir Kürt projesi' konulu bir konferans düzenledi.

Balthazar Glaettli: Kürdistan’da savaş suçu işleniyor

10.12.2016
İsviçre’nin Zürih kentinde düzenlenen panelde konuşan İsviçre Yeşiller Partisi Milletvekili Balthasar Glaettli, Türk devletinin Kürdistan’da savaş suçu işlediğini belirtti.

Kaya: Kürt halkının üyesi olmaktan gururluyum

10.12.2016
Tutuklu Kürt siyasetçi Muhlis Kaya’nın Stuttgart Eyalet Yüksek Mahkemesi’nde 22 Kasım’da başlayan duruşmasına geçen hafta devam edildi.

DAİŞ’lilere beraat Kürtlere ceza

10.12.2016
Almanya’nın Türk devleti ile kirli pazarlıkları sonucu tutsak ettiği Almanya Kürt Dernekleri Federasyonu’nun (YEKKOM) eski Başkanı Ahmet Çelik’in duruşmasına Düsseldorf kentinde devam edildi.

Reqa için ikinci etap

10.12.2016
DAİŞ’in başkent ilan ettiği Reqa’nın özgürlüğü için başlatılan Fırat’ın Gazabı hamlesi, Rey kanalına ulaştıktan sonra ikinci aşamanın hazırlıkları için beklenildi. Şehrin tamamen kuşatılması için yapılan hazırlıklar bitmek üzere.

Ömürleri yetmedi

10.12.2016
“Benim evladım gelir diye kapıyı, bacayı açık bıraktım” sözleriyle akıllarda yer edinen Berfo Ana gibi birçok Cumartesi Annesi, kaybedilen evlatlarının kemiklerine kavuşamadan hayata gözlerini yumdu.