ERDOĞAN BEDELİNİ ÖDEYECEK

İsviçre’den büyük tepki

Türkiye de savaş alanıdır

Efrîn’i de savunacağız

BAB’a 20 km kaldı diktatör çıldırdı

Türk devletie taviz yok

AKP SS’lerini kuruyor

Haber

AMED ERDOĞAN’A MEZAR OLACAK!

28.10.2016
Avrupa’da Kürdistanlılar ve dostları gözaltına alınan Amed Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’yı selamlamak, AKP yönetimindeki Türk faşizminin baskılarını kınamak için sokaklardaydı. Eylemlerde verilen mesajlarda anti demokratik uygulamlara karşı her zaman sokaklara çıkılacağı ve baskıların Kürtlere diz çöktürmeyeceği vurgulandı.

Erken seçim yok, direniş var

28.10.2016
Amed Büyükşehir Belediyesi önündeki nöbet sürerken açıklama yapan HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, “Şimdiye kadar hep erken seçim gördük, bundan sonra erken seçim yok. Belediyeler iade edilene kadar direniş var..” dedi.

BAB’a 20 km kaldı diktatör çıldırdı

28.10.2016
QSD bileşenlerinin direnişine çarpan Türk ordusu ve bağlı çeteler, dün de yoğun bombardımanını sürdürdü. ABD’nin YPG’li Reqa operasyonu açıklamasının ardından iyice telaşlanan Türk Cumhurbaşkanı önceki gece ABD Başkanı ile görüştü, “Bizi alın” dedi.

‘Seyret işte dağları, hepsi bugün buradadır’

28.10.2016
Pulur’da arkadaşı ile birlikte şehit düşen Umut Duman, memleketi Dersim’de son yolculuğuna uğurlandı. Törende konuşan abla Eylem Duman’ın, “Bu tepeden Dersim dağlarını kartal gibi izlemeye devam edecek. Seyret işte dağları, hepsi bugün buradadır” dedi.

Çatışmalar tüm şiddetiyle

28.10.2016
HPG, Türk ordusunun imha operasyonlarına karşılık veriyor. Son eylemlerde en az 10 asker öldürüldü.

Af Örgütü: İşkenceyi kanıtladık

28.10.2016
Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Kampanya ve Aktivizm Koordinatörü Ece Milli, resmi ve gayri resmi merkezlerde gözaltında tutulan kişilerin cinsel saldırı ve dayağa maruz kaldıklarına ilişkin güvenilir kanıtlar topladıklarını açıkladı.

Köln Belediyesi’nden Kışanak’a mektup

28.10.2016
Köln Belediye Başkanı Andreas Wolter, gözaltına alınan Amed Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak’a mektup yazarak dayanışma duygularını dile getirdi.

Gazeteci Güldem’e 2 yıl, 3 ay hapis cezası

28.10.2016
DİHA muhabiri Bilal Güldem hakkında sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek, “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla 2 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Çelik’in duruşması 4 Kasım’da

28.10.2016
Almanya’nın Köln kentinde tutuklu bulunan Almanya Kürt Dernekleri Federasyonu’nun (YEKKOM) eski Başkanı Ahmet Çelik’in 19’uncu duruşması önceki gün Düsseldorf Eyalet Yüksek Mahkemesi’de görüldü.

Saldırganlık yeni bir etapta

28.10.2016
Amed Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın gözaltına alınmasına dönük tepkiler sürüyor.