İşbirlikçi, ajan ve haysiyetsizsiniz

Federal Parlamento’da Kürtlerin temsiliyeti olmalı

25 öğrenciye yardım eli

DAİŞ’li Semir’di MİT’in neferi oldu

Bir kaç gerilla binlerce askere karşı savaştı

Halk belediyeye gitmiyor

MUHATAP YPG

Haber

AP inisiyatif alsın

28.09.2016
Brüksel’de bulunan HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, “Türkiye’de barış ve çözüm süreciyle ilgili AP resmi inisiyatif geliştirebilir, parlamentodaki kurumlar ateşkese, kalıcı bir çözüme nasıl dönüştürebilir diye komisyon oluşturabilir. Çözüm süreci başladığında nasıl bir resmi gözlem kurulur diye düşünebilir” dedi.

HPG: 10 değil 25 asker ÖLDÜ

28.09.2016
Türk tarafı, önceki gün Derik ve Şırnak’taki eylemlerde 10 askerlerinin öldüğünü iddia etti ama HPG BİM, dün eylemlerin detaylarını vererek; Şırnak’ta 17 cenazeninin üzerine gidildiğini, Derik’te ise 8 askerin imha edilen araçta öldüğünü duyurdu.

Damadın kutusu pislik saçtı

28.09.2016
Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın elektronik posta kutusunu kıran RedHack’ın paylaşımlarında Türk devletinin Kürt, Alevi ve Rojava düşmanlığı ile Doğan Grubu’nun AKP’ye hizmeti net olarak görülüyor.

Şehit aileleri Brüksel’de buluştu

28.09.2016
Amed’in Sur İlçesi’nde devlet güçleri tarafından katledilen Rozerin Çukur ve YPG saflarında DAİŞ çetelerine karşı Rojava’da savaşırken yaşamını yitiren İngiliz vatandaşı Konstandinos Erik Scurfield’in (Kemal) aileleri Brüksel’de yapılan PYD kongresinde buluştu.

Davalar hukuki değil siyasi

28.09.2016
Almanya’nın Stuttgart şehrinde faaliyetlerini sürdüren Stuttgart 129 Platformu, Almanya’da siyasi tutsakların durumu gündeme getirmek amacıyla Slossplatz’ta bilgilendirme standı açtı.

Dener için anıt talebi

28.09.2016
Almanya’nın Hannover kentinde 30 Haziran 1994 akşamı Alman polisinin katlettiği Kürt genci Halim Dener için 22 yıldan bu yana adalet arayışı sürekli dile getiriliyor.

OHAL kaldırılsın KHK’ler çekilsin

28.09.2016
İnsan Hakları Derneği ve KESK, OHAL’in kaldırılması, ihraç edilen ve açığa alınan kamu emekçilerinin derhal görevlerine iade edilmesi talebiyle kampanya başlattı.

Mainz’de Ortadoğu paneli

28.09.2016
Almanya’nın Mainz kentinde “Ortadoğu barışını arıyor” adlı panel yapıldı.

Türk işgaline hayır

28.09.2016
KNK’nin Güney Kürdistan’da gerçekleştirdiği çalıştayda, dört parça Kürdistan’daki partilerin katılımıyla Ulusal Kongre’nin yapılması istenerek, Türk devletinin Güney Kürdistan’a yerleşmesi ve Rojava’yı işgal girişimine karşı çıkıldı.

Sığındığı barakayı da yıktılar

28.09.2016
Hazro’nun Helhel köyünde askerler iş makineleriyle evlerini yerle bir ettikleri Uğurlayan Ailesi’nin sığındığı barakayı da içindeki eşyalarla birlikte yaktı.