Köye Türk zulmü çöktü

QSD sahada oyun kurucu

Almanya'da celladınla aynı odada

Öcalan’a 6. onursal vatandaşlık

'Hayır' Sabah'ı tedirgin etti

Maraton başlıyor

Yine Barzani’yi çağırdılar

Haber

Vekilliği gasp edildi

22.02.2017
Hukuksuz bir şekilde evi basılarak kaçırılan ve 5 Kasım’dan beri rehin tutulan HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ’ın 10 aylık cezası Yargıtayca onandı, karar Başbakan yardımcısı tarafından hemen Meclis’e iletildi, AKP’li Meclis Başkanvekili tarafından Genel Kurul okundu. Böylece Yüksekdağ’ın milletvekiliği gasp edilmiş oldu.

Yine Barzani’yi çağırdılar

22.02.2017
Federe Kürdistan Başkanı Mesud Barzani, Türkiye'ye geliyor.

Almanya'da celladınla aynı odada

22.02.2017
AKP’nin zulmünden dolayı Almanya’ya gelmek zorunda kalan Bilgi Işık, 'KCK operasyonları' adı altında kendisi gibi çok sayıda Kürt’ü mağdur eden Cemaatçilerin, iltica başvurusu yaptığını belirtti. Işık, kaldığı mülteci kampındaki durumu "Celladıyla aynı odayı paylaşmak" şeklinde tarif ediyor.

Rojava’da diller özgür

22.02.2017
Çok dilli eğitim anlayışıyla bulunduğu coğrafyada önemli bir fark yaratan Batı Kürdistan (Rojava) ve Kuzey Suriye’de yıllarca BAAS rejimi tarafından yok sayılan, asimilasyona uğrayan halkların diline can geldi.

Seçmen kaydınızı yaptınız mı? 5 gününüz kaldı

22.02.2017
Anayasa referandumu için seçmen kütüğüne kayıtlı olup olmadığınızı kontrol ettiniz mi?

AKP’nin Suriye polisi çetelerden devşirme

22.02.2017
AKP’nin ‘Suriye Polisi’ diyerek Cerablus, Rai ve Ezaz’a yerleştirdiklerinin de daha önce ÖSO, Nusra ve DAİŞ’li oldukları ortaya çıktı.

Ahmet Türk Meclis'ten seslendi: Özgürlük talebi susturulamaz

22.02.2017
Bir süre önce tahliye olan Kürt siyasetçi Ahmet Türk, “Şiddet özgürlük talebini susturamaz” dedi.

Xerabê'de vahşet sürüyor

22.02.2017
Xerabê Bava köyünde gözaltına alınanlarla görüşen Avukat Hasan Özgen, gözaltındaki yurttaşların köy meydanında 3-4 saat boyunca işkence gördüğünü, evlerin taranıp yakıldığını söyledi.

Bethnahrin kadınları cephede

22.02.2017
Süryani, Keldani ve Asuri kadınların oluşturduğu Bethnahrin Kadın Savunma Gücü komutanlarından Mişel Devrîye, “Kadınların acılarına son vermek için gidiyoruz” dedi.

ABD’li Jason Peyils Reqa’da Azad Şoreş

22.02.2017
Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nde yer alan ABD’li YPG savaşçısı Jason Peyils (Azad Şoreş) sadece savaş alanında değil her alanda halkın savunmasını yapmak gerektiğini belirtti.