Efrîn maskeleri DÜŞÜRDÜ

KAZANAMAZSINIZ!

Efrîn’le bütünleşme NEWROZU

Efrîn için yeni aşama

Efrîn Halepçe olmasın

Birnê Rûto Vadisi’nden çıkamadılar

ERDOĞAN KATLEDİYOR DÜNYA İZLİYOR!

Haber

Botan'da alanlar Newroz'a dar geldi

22.03.2018
Baskı ve engellemelerin önleyemediği Cizre Newrozu’nda alan doldu taştı. Cizreliler, “AKP iktidarı Dehaq ise, bizler Botan meydanlarında Kawa’yız” mesajı verildi.

Amed Newrozu doldu taştı

22.03.2018
Amed’de yüzbinlerin aktığı Newroz alanı hıncahınç doldu. Newroz alanından sadece 'Bijî Serok Apo' ve 'Bijî Berxwedana Efrînê' sloganları yükseliyor. Newroz 'Kazanacağız' mesajıyla başladı.

Amed Newroz’a yol yapar!

22.03.2018
Amed’de her sokak, her mahalle, her cadde üzerinde birikmiş grup grup insanlar, tüm engellemelere rağmen Newroz alanına yürüyor. Karanlık ve kötülüğe inat, sevgiyle donatılmış Med çocuklarının yürüyüşünü hiçbir Dehaq engelleyemedi...

Serhat'ı Newroz ateşi sardı: Biz kazanacağız

22.03.2018
Serhat bölgesinden birçok kentte organize edilen kutlamalar için binlerce kişi tüm engellemelere rağmen Newroz alanlarına aktı. Coşkulu kutlamalara sahne olan kutlamalardan yükselen mesaj ise, "Biz kazanacağız" oldu.

ENDİŞEYİ BIRAK HAREKETE GEÇ!

21.03.2018
Kürdistanlılar ve demokrasi güçlerinin, Efrîn'i işgal ve soykırım saldırılarına karşı uluslararası kurumların harekete geçmesi için başlattığı açlık grevi ve oturma eylemleri sürüyor.

74 yağmacı öldürüldü

21.03.2018
YPG/YPJ savaşçılarının Efrîn’de işgal güçlerine yönelik son 24 saat içerisinde düzenlediği eylemlerde en az 74 Türk savaş elemanı öldürüldü.

Türk devletini zor günler bekliyor

21.03.2018
Türk devletini, Efrîn’i işgal ederek başlattığı yeni süreçte zor günler bekliyor. Bunun farkında olduğu için el yükseltiyor; Minbic'ten vurup Şengal ve Qandil'den Kerkük'e uzanıyor.

‘Efrîn halkı yalnız değil

21.03.2018
Hannover Newrozu Efrîn ile dayanışma etkinliğine dönüştü. Newroza katılan Kürdistanlılar ve dostları polisin tavrını eleştirerek, Efrîn ile dayanışma ve destek mesajı verdi.

‘Sessizliğiniz bizi öldürdü’

21.03.2018
Fransa Demokratik Kürt Konseyi (CDK-F), Fransa’da yaşayan Kürtlere ve dostlarına yaptığı çağrıyla Kürdistanlılar, “Efrîn için, okulları boykot ediyoruz” diyerek Salı günü çocuklarını okula göndermedi.

Berlin’de Efrîn için 4 günlük açlık grevi

21.03.2018
Almanya’nın başkenti Berlin’de Kürdistanlılar işgalci Türk ordusunun Efrîn’e yönelik işgal girişimini protesto etmek için Federal Almanya Parlementosu önünde Cuma gününe kadar sürecek 4 günlük bir açlık grevi başlattı.