AKP Zarrab’tan muzdarip

Jamaika koalisyonunda bu hafta da sonuç yok

Zarrab davası krizin parçası

93’lük başkana ordu darbesi

ABD’den Türkiye’ye açık uyarı: S-400’leri alma

Fransız savcı coştu: Fişleyelim o da yetmez izleyelim

Dev firmalara çocuk işçiliği suçlaması

Dünya

Zarrab davası krizin parçası

21.11.2017
ABD ve AB’den gelen tüm uyarıları küçük esnaf pragmatizmi ile karşılamaya çalışan Türkiye, baskıdan kurtulabileceğini sanıyor. “Ver papazı, al papazı” pragmatizmi iflas etti.

Lindner gitti, Jamaika çöktü

21.11.2017
Almanya’da Hristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU), Hür Demokratlar (FDP) ve Yeşiller arasında haftalardır süren ‘Jamaika Koalisyonu’ görüşmeleri, FDP’nin çekilmesiyle başarısızlıkla sonuçlandı.

Fransız savcı coştu: Fişleyelim o da yetmez izleyelim

20.11.2017
Paris Adalet Sarayı’nda Kürt siyasetçiler aleyhinde açılan davada karar 22 Kasım Çarşamba günü açıklanacak. Dört yıla kadar hapis cezası isteyen savcı, bununla da yetinmeyip Kürt siyasetçilerin fişlenmesini, 10 yıl boyunca izlenmesini talep ediyor.

Mugabe'yi partisi görevden aldı

20.11.2017
Güney Doğu Afrika'da Zimbabve'de geçtiğimiz hafta içinde askeri darbeyle maruz kalan ve gözaltında olmasına rağmen istifa etmeyen 93 yaşındaki Devlet Başbaşkanı Robert Mugabe, kendi partisi Zanu-PF tarafından görevden alındı.

Lübnan Başbakanı Hariri Fransa’da

20.11.2017
İran ve Hizbullah tarafından tehdit edildiğini belirterek 4 Kasım’da istifa eden Lübnan Başbakanı Saad Hariri, önceki gün Fransa’ya gitti.

Lavrov: Anlaştık

20.11.2017
Bütün çalışmalarınının temeline Kürt düşmanlığını koyan AKP'li Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 22 Kasım'da Rusya'nın Soçi kentinde yapılacak olan Rusya, İran ve Türkiye üçlü zirvesine hazırlanıken, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, dün Antalya'da yapılan toplantı için "Faydalı bir görüşmeydi. Taraflar tüm konular üzerinde anlaştı" dedi.

Denizaltıyı arama çalışmaları sürüyor

20.11.2017
Atlas Okyanusu'nun güneyinde kaybolan Arjantin'in ARA San Juan adlı denizaltısını arama çalışmaları hız kesmeden sürüyor.

Türkiye’ye fon kesintisi

20.11.2017
Avrupa Birliği (AB), “Türkiye’nin Avrupa standartlarından sapmasını“ gerekçe göstererek Türkiye’ye fonlarda kesintiye gitme kararı aldı. Fon kesintisi, 2018 bütçesi için 105 milyon euro.

Jamaika koalisyonunda bu hafta da sonuç yok

18.11.2017
Almanya’da koalisyon ön görüşmelerinde bu hafta da sonuç yok. Yeşiller Partisi “Uzatmalara gidiyoruz. Bu uzatmaların ne kadar süreceği hakme bağlı” dedi.

ABD’den Türkiye’ye açık uyarı: S-400’leri alma

18.11.2017
Savunma dergisi Defense News’e konuşan ABD Hava Kuvvetleri Müsteşar Yardımcısı Heidi Grant, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemlerini satın almaması konusunda açık uyarıda bulundu.