Rusya rolünü oynamalı

Rojava güvenli bölge olabilir

Silahlar Kürtlere karşı kullanılıyor

ABD ile AB’den Türkiye’ye veto

Erdoğan’ın ajanları Avusturya’da da işbaşında!

Türkiyelilerin ilticaları donduruldu

Almanya’da casus imamlara baskın

Dünya

Türkiyelilerin ilticaları donduruldu

22.02.2017
Almanya’nın Türkiye’den yapılan iltica başvurularını neticelendirmeyip bekletme kararı aldığı ortaya çıktı. Dışişleri Bakanlığı’nın yetki alanını aşarak Göçmen Dairesi’ne verdiği talimat üzerine uygulama başlatıldı.

Azerbaycan usulü başkanlık: Aliyev eşini yardımcısı yaptı!

22.02.2017
Azerbaycan'ın First Lady'si cumhurbaşkanı yardımcısı oldu.

Fransa’da gösteriler etkili oldu

22.02.2017
Fransa’da tecavüzcü polislere yönelik yapılan gösteriler sonucunda Bobigny Mahkemesi, 2015 yılındaki bir cinsel saldırı vakasının faili polisi "tecavüz" suçundan yargılama kararı aldı.

Filipinler’de FKP masaya dönmek istiyor

22.02.2017
Filipinler Komünist Partisi (FKP) yayınladığı yeni bir bildiriyle, silahlı kanadı Yeni Halk Ordusu’na rehin tutulan 6 askerin serbest bırakılması talimatını vererek, hükümetle yeni bir ateşkes anlaşması yapılması çağrısında bulundu.

Le Pen’e yolsuzluk baskını

22.02.2017
Fransa’nın iki cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen ile François Fillon yolsuzlukla suçlanıyor.

Silahlar Kürtlere karşı kullanılıyor

21.02.2017
Kürtlere topyekün savaş açan Erdoğan liderliğindeki Türkiye, dünyada silah alımında altıncı sıraya yükseldi. Türkiye en çok ABD, İtalya ve İspanya’dan silah alıyor.

Astana sonuçsuz kalınca garantörler birbirine girdi

21.02.2017
Astana’daki Suriye görüşmelerinden istedikleri sonucu alamayan garantör ülkeler İran ile Türkiye arasındaki tansiyon yükseliyor. Türkiye, İran’ı mezhepçilikçe; İran ise Türkiye’yi terör örgütlerini desteklemekle suçluyor.

Fillon’a ‘tencere-tava’lı protesto

21.02.2017
Fransa’nın başkenti Paris’te halk, hakkında yolsuzluk soruşturması açılan merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon’u tencere ve tavayla protesto etti.

Hitler’in telefonu 243 bin Dolar’a satıldı

21.02.2017
Nazi lideri Adolf Hitler’in 2’inci Dünya Savaşı’nın son iki yılındaki bütün emirlerini verdiği telefon açık artırmayla 243 bin Dolar’a satıldı.

Türkiye’ye rezervasyon azalıyor

21.02.2017
Dünyanın en büyük hava yolu ve seyahat şirketlerinden İngiltere merkezli Thomas Cook, Türkiye’ye tatil rezervasyonlarının gerilemeye devam ettiğini açıkladı.