Almanya’dan Türkiye’den gelen tehditlere sert tepki: Terörist Erdoğan

İsviçre’den Türkiye’ye ajanlık soruşturması

Artık ambargo zamanı

Erdoğan tehdit ediyor Avrupa kana bulanıyor

Kaide’nin sorumlusu Herford'da ne arıyor?

Londra’da DAİŞ terörü

Türkiye’ye bu kez tank vetosu

Dünya

Almanya'dan MİT soruşturması

30.03.2017
Alman Federal Savcılığı, MİT’in Almanya’daki istihbarat faaliyetleri hakkında soruşturma açtı. Hükümet de Alman topraklarında casusluk faaliyetlerinde bulunmanın suç olduğunu ve buna göz yumulamayacağını söyledi.

Erdoğan’ın ajanı Eken suç üstü yakalandı

30.03.2017
AKP’nin siyasi kolu gibi çalışan Avrupa Türk Demokratlar Birliği’nin İsveç Başkanı Özer Eken’in bir kişiyi ajan olması için tehdit ettiğini gösteren ses kayıtları ortaya çıktı. İsveç Devlet Radyosunu'nun yayınladığı tapeler ile Eken’in doğrudan Erdoğan ve Yıldırım’a bağlı çalıştığını ifşa etti.

Brexit süreci resmen başladı

30.03.2017
İngiltere, Lizbon Anlaşması'nın 50. maddesini işleme koyarak, 44 yıllık üyeliğin ardından Avrupa Birliği'nden ayrılma sürecini dün resmen başlattı.

AKP Atilla için harekete geçti!

30.03.2017
Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla ABD’de tutuklandı. Rıza Sarraf’ın suç ortağı olmakla suçlanan Atilla hakkında 50 yıl hapis istenebilir. Atilla’nın adı kapatılan 17-25 Aralık dosyasında da yer alıyordu. Soruşturmanın kendilerine uzanabileceği kaygısıyla etekleri tutuşan AKP hükümeti ise Atilla için harekete geçti.

Berlin İncirlik'e alternatif arıyor

30.03.2017
Almanya, Türkiye'yle gerilim nedeniyle İncirlik'teki askerlerini çekmeyi planlıyor. Federal hükümetin bir soru önergesine yanıtında, Berlin'in 8 yeni üs belirlediği ortaya çıktı.

İskoçya bağımsızlık için yine sandığa gidecek

30.03.2017
İskoçya, Birleşik Krallık’tan bağımsızlığını kazanmak için ikinci kez referanduma gidiyor.

Almanya’dan Türkiye’den gelen tehditlere sert tepki: Terörist Erdoğan

29.03.2017
Almanya’dan Erdoğan’a yönelik tepkiler gittikçe sertleşiyor. Sol Parti Meclis Grup Başkanı Sarah Wagenknecht, Avrupa’yı ‘güvenle sokağa çıkamazsınız’ diye tehdit eden Erdoğan’ı ‘terörist’ olarak tanımladı.

MİT Almanya’daki ajanlık faaliyetlerini ifşa etti

29.03.2017
Almanya ile Türkiye arasındaki siyasi gerginlik iki ülkenin istihbarat servisleri arasındaki işbirliğini de etkiledi. MİT, Almanya’da takip ettikleri kişilerin listesini fotoğraflarıyla birlikte dosya halinde Alman istihbaratına iletti. Almanya’nın ise buna karşılık MİT'in izlediği kişileri uyardığı ortaya çıktı.

117 bini aşkın kişi çağrı yaptı: Deniz Yücel bırakılmalı

29.03.2017
Almanya’da Die Welt'in Türkiye muhabiri Deniz Yücel'in serbest bırakılmamasına tepkiler devam ediyor. Yücel’in serbest bırakılması için başlatılan imza kampasına katılanların sayısı 117 bini geçti.

Kaide’nin sorumlusu Herford'da ne arıyor?

28.03.2017
El Kaide'nin Almanya sorumlusu olarak bilinen Bernhard Falk’ın geçtiğimiz Cuma günü Herford kentine geldiği fotoğraflarla belgelendi. Falk’ın kentte ne aradığı bilinmezken tedirgin olan Kürtler polise şikayette bulundu ve basını durumdan haberdar etti.