ANALİZ: NATO zirvesi ve Afrika’ya giden silah gemileri

DAİŞ terörü bu kez konserde vurdu

Erdoğan’ın gözdesi götürdükçe götürüyor

Erdoğan’ın rezaletine üst seviyeden lanet

Manchesterlı YPG’liden DAİŞ’le hesaplaşma sözü

Musul’da son aşama

NATO, Koalisyon’da

Dünya

Muhalefetten Merkel’e İncirlik baskısı

30.05.2017
Alman Başbakanı Angela Merkel’e hem ortağı SPD, hem de muhalefet partileri "Hızlı bir şekilde İncirlik’ten askerleri çek" baskısı yapıyor. Sol Parti, Federal Hükümet’ten Türkiye’ye mali yardımları dondurmasını ve silah ihracına son vermesini istedi.

EZLN'den bir ilk: Cumhurbaşkanı adayı belirlendi

30.05.2017
Meksika’da bugüne kadar sistem partilerini reddeden Zapatista Ulusal Kurtuluş Ordusu (EZLN) stratejik bir karar alarak 2018 cumhurbaşkanı seçimleri için bir kadın aday belirledi.

İngiltere ve ABD’ye öfkeli

30.05.2017
Partisinin sonbahardaki seçim propagandası çalışmaları çerçevesinde Münih’te bir mitinge katılan Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa’nın ABD ve AB’den ayrılma sürecini başlatan İngiltere'ye dayamayı bırakması gerektiğini söyledi.

Musul’da son aşama

29.05.2017
DAİŞ’in elinde bulundurduğu Bağdat’tan sonra Irak’ın en büyük ikinci kenti Musul’da, terör örgütü stratejik yenilgiyle yüz yüze. Yaklaşık 8 ay süren Musul operasyonunda, artık son aşamaya girildi.

Fransa’da seçim maratonu

29.05.2017
Seçmenler, Fransız Parlamentosu’nda görev alacak 577 vekili seçmek için 11 Haziran’da sandığa gidiyor. Macron’un kurduğu Cumhuriyet Yürüyüşü Hareketi’nin ezici çoğunluk elde etmesi beklenirken, görev yaptığı süre içinde Fransız tarihinin en silik Cumhurbaşkanı olarak kabul edilen François Hollande’ın Sosyalist Partisi’ni yeni bir hezimet bekliyor.

Sri Lanka'da sel: 146 ölü

29.05.2017
Güney Asya ülkesi Sri Lanka'da önceki gün yaşanan sel ve toprak kaymalarında hayatını kaybedenlerin sayısı 146'ya yükseldi.

Çin: Güvenliğimizi savunuruz

29.05.2017
Çin ile ABD arasında Güney Çin Denizi’ndeki gerginlik sürüyor.

3 aydır hükümet kurulamadı

29.05.2017
Hollanda’da 15 Mart’taki milletvekili seçimlerinin üzerinden yaklaşık 3 ay geçmesine rağmen ülkeyi yönetecek koalisyon hükümeti henüz kurulamadı.

'Riyad, ABD'nin damızlık ineği'

29.05.2017
İran’ın dini lideri Ali Hamaney, ABD Başkanı Donald Trump’ın Suudi Arabistan ziyaretinde bu ülke ile devasa silah satışı ve ekonomik işbirliği anlaşmasının yanı sıra, İran yönelik olumsuz söylemlerine tepki gösterdi.

Uçuşta laptop tümüyle yasaklanabilir

29.05.2017
ABD İç Güvenlik Bakanı John Kelly, uçuşlarda güvenliğin sağlanması amacıyla diz üstü bilgisayarların (laptop) uluslararası uçuşların tümünde yasaklanabileceğini söyledi.