Adını tarihe yazdıran kahramanlardan: Mazlum Akbalık

Bizi ayakta tutan devrime inancımız

Gerçekten taviz vermeyeceğiz Hakikat mücadelesi sürecek

FC Heval'den altı gol

Efrînliler için bağış yaptılar

Yağmurlu bir gecenin büyülü anı...

103. yılında soykırım mağdurları anıldı

Toplum-Yaşam

Yağmurlu bir gecenin büyülü anı...

26.04.2018
Yağmurlu gecelerde asılı güzel sese şahitlik ettiniz mi, eğer bunu da kendi yüreğinizden mahrum etmişseniz o zaman çok üzgünüm. Var olan en güzel ezgileri duymamışsınız.

103. yılında soykırım mağdurları anıldı

26.04.2018
Almanya’nın Stuttgart ve Köln kentlerinde 1915 Ermeni Soykırımı’nda katledilenler anıldı. Anmalarda soykırımın devam ettiği vurgusu yapıldı.

Efrînliler için bağış yaptılar

25.04.2018
İki Kürt televizyonu (Stêrk TV ve Medya Haber TV) 21 Nisan’da Heyva Sor’un Efrîn’e yardım kampanyası kapsamında ortak yayın yaptı. 325 Kürdistanlının telefonla katılarak bağış yaptığı kampanyanın sonuçları açıklandı.

1915 zihniyeti BUGÜN Kürtlere yaşatılıyor

25.04.2018
Almanya’nın Köln kentinde yaşayan Ermeni cemaatinin önemli isimlerinden Başpiskopos Karekin Bekçiyan, Kürtlere yönelik baskı ve saldırılara dikkat çekerek “1915’te Ermeni halkının başına gelenler şimdi Kürt halkının başına geliyor” dedi.

Gerçekten taviz vermeyeceğiz Hakikat mücadelesi sürecek

24.04.2018
Gazetemizin gelenekselleşen Dayanışma Gecesi bu yıl da yoğun katılım ve mücadelenin süreceği mesajlarıyla Mainz’da yapıldı.

FC Heval'den altı gol

24.04.2018
Avrupa'da farklı şehirlerinde ve liglerinde mücadele eden Kürt takımları birbirinden çekişmeli maçlara sahne oldu. Takımlar, bu haftada bol gollü galibiyetler elde etti. Giessen’de Kurdischer FC GI takımının futbolcusu Özcan Alkan da "haftanın oyuncusu" seçildi.

Adını tarihe yazdıran kahramanlardan: Mazlum Akbalık

23.04.2018
“Her göreve hazırdı. Hep en öndeydi. Mazlum’un yaşı henüz küçükken büyük sorumluluklar altına girmişti. Anne ve babası o küçükken cezaevine girdi ve Mazlum iki kardeşine bakmak zorunda kaldı. Mazlum’un içindeki kin ve öfke onu kardeşlerine bakmayı bırakıp Özgürlük Mücadelesi saflarına taşıdı.”

Ev ödevlerinde bu hatalara düşmeyin

23.04.2018
Aile ilişkisi çocuğun gelişmesi, ilerlemesinde önemli faktörlerden. Kimi çocuklar ailelerinden çok şey öğrenirken kimi çocuklar tek başına öğrenmek için mücadele vermek zorunda kalıyor. Bu da özellikle ebeveynlerin (anne/baba) çocuğun okula karşı olan ilgisine bağlı.

Bizi ayakta tutan devrime inancımız

19.04.2018
“Gencecik evlatlarımız canını verirken, yanı başında eylem olduğu halde eyleme gelmeyen insanlara çok kızıyorum. Kürt’sek hepimiz Kürt’üz. Kurtulacaksak hepimiz kurtulacağız, batsak da hepimiz batacağız!”

Guldexwîn görenleri büyülüyor

18.04.2018
Bahar aylarının kendini iyiden hissettirdiği Wan’da, guldexwînler (ters lale) doğayı renklendirmeye başladı. Sarı ve kırmızı renkte açan soğangiller familyasından olan guldexwînler yalnızca Wan’da değil, Dersim, Muş, Şirnex, Sason ve Colemêrg gibi il ve ilçelerin yüksek kesimlerinde de açıyor. Rakımı 1400’ün üzerinde olan yerlerde açıldığı bilinen guldexwînler, Kürtçe’de “kan ağlayan gül” anlamına geliyor.