Onbinlerden Amed’e selam

Anna Maria ve Cizreli Mehmet Ali düeti

Yıldızların altında…

Gelecekte menümüzde neler var

BIMBI DI KOBANÊ*

Kurdischer FC Giessen farklı kazandı

Azadîspor liderlik koltuğunda

Toplum-Yaşam

Gelecekte menümüzde neler var

25.03.2017
Önümüzdeki 30 yıl içinde dünya nüfusu 2.5 milyar daha artacak. Günümüzde 7 milyarı aşan nüfusuyla dünyada gıda üretimi son derece ciddi bir sorunken 10 milyara dayandığımız zaman ne gibi problemlerle karşılaşacağımız konusuna çözüm aranıyor.

Yıldızların altında…

24.03.2017
İç yolcuğunu yarıda bırakmamak için ne düşündüğünü sormadım. Belki de bu büyülü gecenin ve sessizliğin bozulmasını istemiyordum, ancak o bir an’da “fermandan beri ilk kez yıldızları izliyorum” dedi.

BIMBI DI KOBANÊ*

23.03.2017
Kobanê’nin evrenselleşen tarihi direnişinde anne ve babalarını kaybeden yüzlerce çocuk için İtalya’dan Kobanê’ye bir köprü kuruldu. Siz de katkılarınızı sunabilirsiniz...

Anna Maria ve Cizreli Mehmet Ali düeti

22.03.2017
Postmodern zamanları yaşadığımız dünyada artık nerdeyse herşey mümkün! Modern dünyanın koyduğu sınırlar çoktan anlamsızlaştı. Mesela milyonlarca dolar masraf yapılarak çekilen klipler veya filmler ilgi görmez veya bir milyon kişi seyredince başarılı sayılırken, basit bir Application(uygulama) ile çok kısa sürede milyonlara ulaşan videolar bir tıkla dolaşıma konulabiliyor.

Kurdischer FC Giessen farklı kazandı

21.03.2017
Almanya’nın farklı kent ve liglerinde oynayan Kürt takımları haftayı 4 galibiyet, 2 beraberlik, 2 mağlubiyetle kapadı. 2 takımın ise maçları ileri tarihlere ertelendi. Haftanın en gollü karşılaşması Kurdischer FC Giessen’in SV SW Giessen takımını arasındaydı. Kurdischer FC Giessen üç puanı 4 golle aldı.

YPG’li Ehmed için Giessen’de taziye

21.03.2017
Almanya’nın Giessen kentinde Demokratik Kürt Toplum Merkezi (DKTM) lokalinde 16 Mart’ta Reqa yakınlarında şehit düşen Mecid Ehmed (Mazlum Kobanê) için taziyeler kabul edildi.

Tanrıça Kibele heykeli tehdit altında

21.03.2017
Ordu’da Tanrıça Kibele heykelinin bulunduğu Kurul Kalesi’nin çevresinde taşocağı için her gün onlarca dinamit patlatılıyor. Bir yandan arkeolojik kazıların da sürdüğü bölgede yer alan Kibele büyük risk altında.

Azadîspor liderlik koltuğunda

21.03.2017
Wuppertal bölgesinde Kreis Liga B’de mücadele eden Azadîspor, deplasmanda karşılaştığı SC Victoria Rott takımını 2-1 mağlup etti.

Onbinlerden Amed’e selam

20.03.2017
Bu yıl Almanya merkezli yapılan Newroz’un durağı Frankfurt kentiydi. Newroz’un, Frankfurt’ta yapılması dolayısıyla kent adeta olağanüstü hali andıran bir görünüme büründü.

Görme bozukluklarında kök hücre kullanımı yaygınlaşıyor

18.03.2017
Geçtiğimiz haftalarda 14 retinis pigmentosa hastasının kök hücre enjeksiyonuyla görme fonksiyonlarının iyileştiği haberinin ardından bu kez de yaşlılık nedeniyle görme bozukluğu yaşayan bir kişi kök hücreler kullanılarak tedavi edildi.