Nordholz'un 'punk'çı Anja'sı Kürtlerin enternasyonalist yoldaşı!

KJK: Kadın devrimi olgunlaştı

Saray'ın katili ‘içimizde’

Şiddete sessiz kalmayalım

Güzel Şahin sonsuzluğa uğurlandı

Özgürlük için üç aşamalı hamle

Celaliyan ailesiyle görüştürülmüyor

Kadın

Nordholz'un 'punk'çı Anja'sı Kürtlerin enternasyonalist yoldaşı!

23.09.2017
Önderlik, çok öngörülü bir insan… 24 saatini devrime adamıştı. Aynı zamanda tam bir insan sarrafıydı. Onu kandırmak mümkün değildi; adeta insanın yüreğini okuyordu. Bize hep, 'PKK'yi iyi tanımaya bakın ve öğrendiklerinizle ülkenize giderek devrimin hizmetinde olun' diyordu."

Hatun ana için Berlin’de cem

23.09.2017
Irkçı saldırı nedeniyle cenazesi Ankara’da gömüldüğü yerden çıkartılarak Dersim’e götürülerek defnedilen Hatun Tuğluk için Berlin’de bugün cem düzenlenecek.

Kemalbay: Kadınlar yeni yaşamı elleriyle kuracak

23.09.2017
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana Kadın Meclisi, "Bu Böyle Gitmez. Kadınlar İzin Vermez" şiarıyla Atatürk Parkı'nda bir araya geldi.

Güzel Şahin sonsuzluğa uğurlandı

22.09.2017
Geçtiğimiz günlerde beyin kanaması sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Güzel Şahin, dün İstanbul Kartal Cemevi’nde yapılan cenaze merasimi ardından Gülsuyu mezarlığında toprağa verildi.

Şiddete sessiz kalmayalım

22.09.2017
Konuştuğumuz kadınlardan bazıları şiddet mağduru, bazıları ise konuşmaktan çekiniyor. Ortak tespit, erkek şiddetinin her yerde var olduğu ve erkek egemen zihniyetin asla geri adım atmadığı. Şiddeti önlemenin tek yolu ise kadınların öz savunmalarını geliştirmesi ve hareket etrafında örgütlenmesi.

Şiddet Avrupa’nın da sorunu

22.09.2017
Almanya’nın Frankfurt kentinde kadına yönelik şiddete karşı genç Kürt kadınlar, kentin işlek meydanı Zeil’de bilgilendirme standı açtı.

Kürt kadınlar için koştu

22.09.2017
Hanau'da şiddete karşı düzenlenen maratona Kürdistanlı Talip Kutluay da katıldı.

Nevin Yıldırım’ın cezası ‘usulden’ bozuldu

22.09.2017
Yargıtay, kendisini cinsel saldırıya maruz bırakan erkeği özsavunma kullanarak öldüren Nevin Yıldırım için verilen müebbet hapis cezasını bozdu.

Üç kadın devrimci için adalet eylemi

22.09.2017
Fransa’nın başkenti Paris ve Montpellier’da, 9 Ocak 2013’te katledilen üç Kürt kadın devrimci Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez için adalet eylemleri gerçekleştirildi.

Özgürlük için üç aşamalı hamle

21.09.2017
KJK, 9 Ekim 25 Kasım tarihleri arasında İmralı tecrit ve esaret sistemini kırıncaya kadar tecritle mücadeleyi kesintisiz yükseltmeye odaklanacak. Üç aşamalı yürütülecek hamleye demokrasi ve toplumsal direniş değerlerini savunan tüm güçlere katılma çağrısı yapıldı.