Yüzlerce kez 'Hayır'

Kadın gazeteciler: Kalemi yerde kalmayacak

Uruguaylılardan sergiye büyük ilgi

Kapılar Dayanışma Evi

Berlinli kadınlardan Jineoloji’ye yoğun ilgi

‘Kurdu’ serbest bıraktı, çocuğa ‘yem olma’ dedi

‘Ses çıkardım, şiddet bitti’

Kadın

Yüzlerce kez 'Hayır'

30.03.2017
Hamburg’da referandum için aktif olarak çalışan HDK’li kadınlar, ’Hayır’ demek için yüzlerce sebep olduğunu belirterek, tüm kadınları sandığa giderek oy vermeye davet ediyor ve ekliyor: "Erdoğan özellikle kadınlar için tam bir kabus. ‘Hayır’ı ne kadar çok örgütlersek bu kabus da o kadar çabuk bitecek."

Berlinli kadınlardan Jineoloji’ye yoğun ilgi

30.03.2017
Almanya’nın başkenti Berlin’de devam eden Kürt Kültür Günleri kapsamında ‘Jineoloji’ paneli gerçekleştirildi. Werkstatt Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve akademisyen Dilar Dirik ile Kürt Kadın Hareketi’nin Avrupa temsilcilerinden Yvonne Heine’nin sunum yaptığı panel, kadınlardan büyük ilgi gördü.

İskoçya'da polise başörtüsü serbestisi

30.03.2017
İskoçya polisi, başörtüsünü resmi üniformanın bir parçası olarak kabul ederek, herhangi bir izin almaksızın kadın polislerin başörtüyle çalışabilmelerine onay verdi. Ülkedeki Müslüman kadın polis memurları daha önce ancak amirlerinin izniyle başörtüsü takabiliyordu.

Canlı canlı toprağa gömdüler

30.03.2017
Hindistan’da canlı canlı toprağa gömülen yeni doğmuş bebek, çevredekilerin olayı fark etmesiyle ölümden son anda kurtarıldı.

Engelli kadına cinsel saldırı

30.03.2017
Kayseri'den İstanbul'a gelen büyük bir firmanın şoförleri Mehmet E. (45) ile Serhat O.’nun (37) , yüzde 40 işitme engelli genç bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu ortaya çıktı.

‘Evet’ daha fazla KHK demek

29.03.2017
İhraç edilen Tüm Bel-Sen Mêrdîn Şube Eşbaşkanı Mekiye Güzel, referandum sonrası tek kişinin iktidar olmasının daha fazla KHK anlamına geleceğini belirterek, “Bu yüzden Hayır’ın sesini yükseltmemiz gerekiyor” dedi.

Esnaf kadınlar: ‘Hayır’la ekonomi düzelecek

29.03.2017
Ekonomik krize dikkat çeken esnaf kadınlar, bunun düzelmesi için savaş politikasının son bulması gerektiğini vurguladı. Kadınlar, düze çıkmanın yolunun ise referandumda “Hayır” demek olduğunu söyledi.

70 yıldan sonra müzeye kavuştu

29.03.2017
Heykeltıraş Camille Claudel ölümünden 70 yıl sonra kendi müzesine sahip oldu.

Nezarette doğum yaptı, polis umursamadı

29.03.2017
Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltında olan bir kadının doktora götürülmeyince karakolun nezaretinde tek başına doğum yapmak zorunda kaldığı iddia edildi.

Nûjin Kadın Meclisi II. Kongresini yaptı

28.03.2017
Yıllık kongresini yapan Nûjin Kadın Meclisi üyeleri, “Hanau Kadın Hayır Platformu” oluşturdu. Kadınlar, ilk mesajını da kongre sonrası Kürtçe, Türkçe ve Almanca “Hayır” dövizleri açarak referanduma ilişkin vermiş oldu.