Kurdischer FC Giessen farklı kazandı

Almanya’nın farklı kent ve liglerinde oynayan Kürt takımları haftayı 4 galibiyet, 2 beraberlik, 2 mağlubiyetle kapadı. 2 takımın ise maçları ileri tarihlere ertelendi. Haftanın en gollü karşılaşması Kurdischer FC Giessen’in SV SW Giessen takımını arasındaydı. Kurdischer FC Giessen üç puanı 4 golle aldı.

21 Mart 2017 Salı | Toplum-Yaşam

ÖZGÜR TANRIKULU / FRANKFURT 


Almanya’nın farklı kent ve liglerinde oynayan Kürt takımları haftayı 4 galibiyet, 2 beraberlik, 2 mağlubiyetle kapadı. 2 takımın ise maçları ileri tarihlere ertelendi. Haftanın en gollü karşılaşması Kurdischer FC Giessen’in SV SW Giessen takımını arasındaydı. Kurdischer FC Giessen üç puanı 4 golle aldı. 

Serkeftin’nin liderlik inadı: 1-2

Kreis Liga B’de mücadele eden FC Serkeftin 92 takımı, bu hafta deplasmanda Spvgg Kickers 1916 takımına konuk oldu ve maçtan 1-2 galip ayrıldı. FC Serkeftin 92 adına golleri 4’üncü dakikada Orkan Erinç ve 77’inci dakikada Uğur Kara kaydetti. Kickers 16 takımının tek golü maçın 88’inci dakikasında geldi.

FC Serkeftin 92, bu galibiyetle puanını 62’ye çıkardı ve averajla liderliğini sürdürdü. FC Serkeftin 92, haftaya kendi sahasında FV 09 Eschersheim takımını ağırlayacak. 

Serkeftin II’den lidere çelme

FC Serkeftin 92’nin ikinci takımı FC Serkeftin 92 II, bu hafta lider SV Blau Gelb Ffm II takımı ile karşılaştı ve maç 2-2 beraberlikle bitti. Serkeftin’in golleri Tiago Mendes ve Hasan Küpeli kaydetti.

Hanau Alsbach’tan galibiyet çıkaramadı: 1-1

Verband Liga’da mücadele eden SC 1960 Hanau takımı deplasmanda konuk olduğu FC Alsbach takımıyla 1-1 berabere kaldı. Bu beraberlikle puanını 31’e çıkar Hanau takımı, 12’inci sırada kendine yer buldu. SC 1960 Hanau takımı haftaya kendi sahasında FC 07 Bensheim takımını ağırlayacak. 

Kurdischer FC Giessen 4 attı

Giessen’de Kreis Liga B’de mücadele eden Kurdischer FC Giessen, deplasmanda SV SW Giessen takımına konuk oldu ve maçtan 1-4 galip ayrıldı. Giessen takımı adına goller 20’inci dakikada Azad Erdem, 35’inci ve 42’inci dakikalarda Hüseyin Hismanoğlu, 40’ıncı dakikada Hogır Gözenoğlu’ndan geldi. Kurdischer FC Giessen kazandığı üç puanla puanını 38’e çıkararak maç fazlasıyla ikincilik koltuğuna oturdu. Kurdischer FC Giessen takımı haftaya deplasmanda yine bir Kürt takımı olan Kurdistan Giessen takımının konuğu olacak. 

Munzur’a tek gol yetti: 1-0

Offenbach’ta Kreis Liga B’de mücadele eden Munzur OF, ligin 20’inci haftasında kendi sahasında Ilirida Offenbach ile oynadığı karşılaşmayı tek golle geçerek üç puanın sahibi oldu. Bu galibiyetle 39 puana yükselirken 5’inci sıradaki yerini korudu. Munzur OF, haftaya deplasmanda SC Steinberg deplasmanına gidecek. 

Dersimspor 1 bu hafta galibiyet çıkaramadı: 2-2

Hamburg’ta Landes Liga’da mücadele eden Dersimspor 1’inci takımı ligin 22’inci haftasında deplasmanda Vorw Wacker 1’inci takımı ile karşılaştı ve maçtan 2-2 skorla ayrıldı. Bu beraberlikle 39 puanda kaldı ve 4’üncü sıradaki yerini korudu. 

Dersimspor 1, haftaya kendi sahasında 11. sırada bulunan Altengamme 1’inci takımını ağırlayacak.

Maçlar ertelendi 

Bezirksliga Süd’te mücadele eden Dersimspor 2’inci takımının SV Wilhelmsburg’la yapacağı maç ileri bir tarihe ertelendi. İki maçı eksik olan Dersimspor 2’nin puanı 28 ve 44 puanla lider Harburger TB 1 takımı ile puan farkı 16. Dersimspor 2’inci takımı ise, haftaya kendi sahasında Zonguldakspor 1’inci takımını konuk edecek. 

Kreisklasse B’de mücadele eden Dersimspor 3’üncü takımının Wilhelmsburg 4. o. W. takımı ile yapacağı maç da ertelendi. Dersimspor 3, 32 puanla ikinci sırada bulunuyor ve gelecek haftayı maç yapmadan geçirecek. 

Kurdistan Welat ağır yaralı: 4-1

Hamburg’ta Bezirksliga Süd’te mücadele eden Kurdistan Welat takımı deplasmanda Teutonia 05 2’inci takımına konuk oldu. Devre arasına 1-1’lik skorla giren Kurdistan Welat, ikinci yarıdaki üç gole engel olamayınca sahadan 4-1 mağlup ayrıldı. Kurdistan Welat’ın tek golünü 20’inci dakikada Halil İbrahim Bilen attı. Kurdistan Welat, bu mağlubiyetle 18 puan ile 13’üncü sırada kaldı. Kurdistan Welat, haftaya kendi sahasında Mosopotamien 1’inci takımı ile karşılaşacak. 

FC Bingöl 12 hükmen mağlup 

Hamburg’ta Kreisklasse 4’te mücadele eden FC Bingöl 12, geçen hafta Altenwerder 3’üncü takımını 9-0 gibi farklı bir skorla galip geldi. Bu hafta ise MSV Hamburg 2’inci takımına karşı futbolcuları sahaya süremeyince hükmen 3-0 mağlup sayıldı. FC Bingöl 12, bu mağlubiyetle 52 puanla ikinciliğe geriledi. FC Bingöl 12’nin 1’inci takımı haftaya düşme potasında bulunan Ht 16 deplasmanına gidecek.


638

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA