Şerzan Kurt Öykü Yarışması’na başvurular başladı

Eğitim Sen Batman Şubesi tarafından insan hakları ihlallerine dikkat çekmek ve edebiyata özgün yapıtlar kazandırmak amacıyla düzenlenen Şerzan Kurt Öykü Yarışması’na başvurular başladı. 2010 yılından bu yana her yıl düzenlenen Şerzan Kurt Öykü Yarışması’na son başvuru tarihi 15 Ağustos olarak belirlendi.

21 Mart 2017 Salı | Kültür-Sanat

Eğitim Sen Batman Şubesi tarafından insan hakları ihlallerine dikkat çekmek ve edebiyata özgün yapıtlar kazandırmak amacıyla düzenlenen Şerzan Kurt Öykü Yarışması’na başvurular başladı.  2010 yılından bu yana her yıl düzenlenen Şerzan Kurt Öykü Yarışması’na son başvuru tarihi 15 Ağustos olarak belirlendi.

İnsan hakları ihlallerine dikkat çekmek ve edebiyata özgün yapıtlar kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışamaya Kürtçe ve Türkçe dillerinde başvurular alınacak.

Başvuru koşulları

Yarışmaya başvuru koşulları ise şu şekilde açıklandı:

Yarışmaya katılacakların daha önce herhangi bir yerde (kitap, dergi, internet vs.) yayımlanmamış ve ödül almamış bir öyküyle katılmaları gerekir. Her dilde ayrı ödül verilen öykü ödüllerinde yarışmanın dili ise Kürtçe ve Türkçe’dir. Jüri uygun gördüğünde ödülü paylaştırabilecektir. Katılımcılar öykü, özgeçmiş, iletişim bilgileri ve fotoğraflarının da olduğu bir maille serzankurt2011@gmail.com adresine gönderebilirler.

Seçici kurul

Yarışmaya katılanların eserler Seçici Kurul’un tercihi ile kitaplaştırılacak.

Öykü ödüllerinde Kürtçe dalında seçici kurulunda, Suzan Samancı, Kristin Özbey, Recep Dildar, Elîxan Loran, Bajar Mîrzeman, Orhan Çelik yer alırken, Türkçe kurulunda ise, Jale Sancak, Ayşegül Tözeren, Sibel Oral, Muzaffer Kale, Sylvain Cavaillès, Ercan Yılmaz bulunuyor.

Yarışmada hak kazanan adaylar basın yolu ile açıklanacağı belirtilirken, ödülleri ise Şerzan Kurt’un doğum günü olan 8 Kasım’da gerçekleştirilecek törenle verilecek.

Şerzan Kurt

Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ikinci sınıf öğrencisi, 21 yaşındaki Şerzan Kurt, 12 Mayıs 2010’da vurulmuş, ağır yaralanmıştı.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 19 Mayıs’ta yaşamını yitirmişti.


 BATMAN


533

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA