Halk Mahkemesi yarın başlıyor

Erdoğan baş sanık

Türk devlet terörü Halk Mahkemesi’nde

Geri adım atmayacağım!

BM’den Efrîn uyarısı

AP önünde oturma eylemi

Almanya’da AKP’nin çetesine polis baskını

Dünya

Geri adım atmayacağım!

21.03.2018
Hannover Newroz’unda sahnede Öcalan posterini açtığı için polis tarafından hakkında tutanak tutulup soruşturma açılması beklenilen Sol Parti Milletvekili Diether Dehm “Geri adım atmayacağım. Yaşasın PKK” dedi.

Efrîn için her gün eylem

21.03.2018
Avrupa’da Kürtler ve değişik halkların demokrasi güçleri, Efrîn’de Türk devleti ve çetelerinin saldırılarını protesto etmeye devam ediyor. Bu amaçla, Almanya, Fransa, Norveç, Yunanistan, Danimarka ve ABD’de yürüyüş ve mitingler düzenlendi.

BM, Efrîn ve Guta’ya engelsiz giriş istedi

21.03.2018
Türk devletinin Efrîn’e giriş-çıkışları yasakladığı bir sırada Birleşmiş Milletler, yerlerinden zorla edilen siviller için Efrîn ve Guta’ya tam giriş sağlanmasını istedi.

Sendikalardan uyarı grevi

21.03.2018
Almanya’da GEW ve Ver.di sendikaları dün itibariyle iyi çalışma koşulları, adil ücret ve maaşlara yüzde 6’lık zam talebiyle 3 günlük uyarı grevine gitti. Otobüs, tren, şehir içi bakım, belediyeler, emeklilik kurumlarında, çocuk bakım evlerinde yapılacak uyarı grevi nedeniyle çöpler toplanmayacak, kamu hizmeti verilmeyecek.

Sarkozy gözaltına alındı

21.03.2018
Fransa’ın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, 2007’de yürüttüğü seçim kampanyasının finansmanında yolsuzluk yaptığı iddialarıyla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

AP önünde oturma eylemi

20.03.2018
Türk devleti ve çetelerinin Efrîn’de işgal ve soykırım saldırısına sessiz kalarak onay veren Avrupa Birliği ve diğer uluslararası güçlere Kürtler ve dostları, tepkilerini her geçen gün biraz daha yükseltiyor. Brüksel’de AP önünde başlatılan 5 günlük oturma eyleminde, Türkiye’nin işlediği insanlığa karşı suçların görülmesi, silah ambargosu başta olmak üzere çeşitli yaptırımlara gidilmesi istendi.

İşgali kabul etmeyeceğiz

20.03.2018
İsviçre’nin en büyük partilerinden olan Sosyalist Parti’nin (SP) gençlik kolları olan JUSO gerçekleştirdiği yıllık toplantısında Türk devleti ve çetelerinin soykırım tehlikesi altında olan Efrîn’e dönük bir dizi kararlar aldı. Yüzlerce delegenin katılımıyla 2 gün boyunca İsviçre’nin Bern kentinde gerçekleştirilen toplantıda İsviçre’de yaşanan siyasi konuların yanı sıra Türk devletinin Efrîn’e dönük işgali de önemli gündem konuları arasındaydı.

Paris Katliamı için yeni soruşturma talebi

20.03.2018
3 Kürt kadın devrimcinin, 9 Ocak 2013’te Paris’te katledilmesinin yeniden soruşturulması ve yeni bir sorgu hakiminin atanması için önceki gün başvuru yapıldı.

Seferberlik sürüyor

19.03.2018
Efrîn, Avrupa ve dünyanın farklı bölgelerinde, direnişin sembolü olmaya devam ediyor. Kürtler, dostlarıyla birlikte yaklaşık 2 aydan bu yana adeta bir seferberlik havasıyla düzenledikleri eylemleri, hafta sonu da sürdürdü.

Türk devlet terörü Halk Mahkemesi’nde

17.03.2018
Paris’te Türkiye’nin savaş suçlarının yargılandığı Daimi Halk Mahkemesi’nde 34 sivilin savaş uçaklarıyla katledildiği Roboskî’nin tanıkları konuştu. Faili meçhuller, basına yönelik saldırılar, DEP saldırısı “devlet terörü” başlığı altında ele alındı.