İsviçre’den Türkiye’ye ajanlık soruşturması

Söz düellosu var yaptırım yok

Artık ambargo zamanı

Almanya’dan Türkiye’ye rest

Erdoğan tehdit ediyor Avrupa kana bulanıyor

Başkanlık gelirse müzakereler biter

Londra’da DAİŞ terörü

Dünya

İsviçre’den Türkiye’ye ajanlık soruşturması

25.03.2017
İsviçre’de MİT ajanlarının ülkede yaşayan Türkiyeliler hakkındaki casusluk faaliyetlerine karşı soruşturma başlatıldı.

Türkiye’ye bu kez tank vetosu

25.03.2017
"Halka karşı kullanılır" diye son 5 ayda 11 kez Türkiye’ye silah göndermeyi reddeden Almanya, AKP hükümetine tank savunma sistemi satmak isteyen Rheinmetall şirketine de izin vermedi. Muhalefet partileri ise bu adımları yeterli görmeyerek Türkiye’ye silah satışının tümden yasaklanmasını istiyor.

Londra DAİŞ’e karşı yek vucüt

25.03.2017
Londra’da gerçekleşen DAİŞ saldırısında yaşamını yitirenler Trafalgar Meydanı’nda binlerce kişinin katıldığı törenle anıldı.

Londra saldırganının kimliği belli oldu

25.03.2017
Londra saldırısını düzenleyen kişinin 52 yaşındaki Khalid Masood olduğu açıklandı. DAİŞ saldırıyı üstlenirken Masood için ‘askerimiz’di demişti.

Hüsnü Mübarek serbest bırakıldı

25.03.2017
Mısır'ın devrik cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek serbest bırakıldı. Avukatı dün Mübarek’in cezasının çoğunu geçirdiği Maadi’deki askeri hastaneden ayrıldığını doğruladı.

Merkel referandumu bekliyor

25.03.2017
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye’nin AB üyelik süreci için "16 Nisan’daki referandumun beklenmesi gerektiğini" söyledi.

AB Erdoğan'ın sözleri için izahat istedi

24.03.2017
Türkiye'yle Avrupa Birliği arasındaki gerilim tırmanıyor. Avrupa Komisyonu, Türkiye'nin AB elçisini çağırarak Erdoğan'ın tehditkar sözleri için izahat istedi.

Londra’da DAİŞ terörü

24.03.2017
Londra’da terör saldırısını düzenleyen kişinin İngiltere doğumlu olduğu ve geçmişte iç istihbarat servisi MI5 tarafından izlendiği ortaya çıktı. İngiliz Savunma Bakanı’nın saldırıyı "İslami terör" olarak nitelendirmesinden saatler sonra ise saldırıyı DAİŞ üstlendi.

Erdoğan tehdit ediyor Avrupa kana bulanıyor

24.03.2017
Erdoğan’ın Avrupa ülkelerinin tehdit etmesinin ardından başlayan patlamalar, saldırılar tesadüf değil. ANF ile gazetemiz Yeni Özgür Politika’nın ifşa ettiği DAİŞ belgeleri, Erdoğan ve hükümetinin Avrupa'yı neye dayanarak tehdit ettiklerini ortaya koyuyor.

Bulgaristan’la seçim gerilimi tırmanıyor

24.03.2017
Avrupa Birliği ülkeleri ile diplomatik kriz yaşayan Türk iktidarı, gerilimi Balkanlar'a da taşıdı. Türkiye, Bulgaristan'da seçimlere müdahale etmekle suçlanıyor.