PKK’nin meşruiyetini tanıyın

PKK listeden çıkarılmalı

Cephane patladı, araç uçtu, hepsi öldü

Irak ve BM de sorumludur

Bana hesap soramazsınız

Türk devleti Mexmûr’a saldırdı

Türkiye İmralı’da gardiyandır

Haber

Kazanan öz yönetim direnişleridir

14.12.2017
YPS Genel Koordinasyonu, öz yönetim direnişlerinin en büyük başarısının, gölgeleriyle uğraşmak yerine doğrudan devreye giren TC’nin kendisiyle uğraşmanın, Rojava zaferini; Rojava zaferinin de bir bütün olarak Kürdistan halkının genel zaferini getirdiği vurgulandı.

Çetenin başı Erdoğan

14.12.2017
“Osmanen Germania“ (Almanyalı Osmanlılar)’nın Erdoğan rejiminin Almanya’daki silahlı çetesi olduğu belgelendi. Silahlandırılan çetenin finansörü olan AKP’li vekil Metin Külünk’ün çeteye Kürtlere karşı silahlı eylemler yapılması talimatı verdiği tespit edildi.

CPT İmralı’ya!

14.12.2017
Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için Strasbourg’da CPT ve Avrupa Konseyi önünde başlatılan eylem 53. gününde. Alman heyetler ile Türkiye Sol hareket temsilcileri dün eylemi ziyaret ederek, dayanışma mesajı verdi.

İlticacı aileye karşı polis tetörü

14.12.2017
Almanya’da sınır dışı edilmek istenen Doğan ailesinin polis aracında darp edilerek üzerlerindeki 3 bin euroya el konulduğu bildirildi.

43 gündür açlık grevindeler

14.12.2017
Ailelerin 4 aydır haber alamadıklarını belirttikleri Elazığ Cezaevi’nde 6 kadın tutsağı sürdürdüğü açlık grevi 43’üncü gününde. Fethiye Ok’un kardeşi Satiye Ok, “4 aydır haber alamıyoruz. Türk makamları yanıt vermiyor” dedi.

Binlerce yıllık Kürdistan’a 97 yıllık Meclis dar gelir

14.12.2017
HDP Milletvekili Osman Baydemir, Meclis Genel Kurulu’nda 'Kürdistan' dediği için iki oturuma alınmama cezası verildi. 'Kürdistan' hakikatini ifade etmekten vazgeçmeyeceğini belirten HDP Grubu, Meclis’i terk etti.

Mezrada yalnız kaldılar

14.12.2017
Türk devlet güçlerince 90’larda boşaltılan Hakkari merkeze bağlı Orîte mezrasının yolu, geri dönüşlerden sonra yeniden 'güvenlik' gerekçesiyle kapatıldı.

Saldırılara rağmen Kandil büyüyor

14.12.2017
Siyasi ve askeri tehditler ile hava saldırılarının rutinleştiği Kandil dağlarına dönüşler sürüyor.

Cizre’de 16 cenaze yok

14.12.2017
Cizre’deki sokağa çıkma yasağının üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen 16 kişinin cenazesine hala ulaşılamadı. Aileler, cenazelerin inşaatı süren TOKİ sahasında olduğunu belirtiyor.

Mücadelemiz sürecek

13.12.2017
Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için Strasbourg’da CPT ve Avrupa Konseyi önünde başlatılan eylem 52’nci gününde. Dün yapılan kitlesel bir miting ile CPT’nin sessizliği protesto edildi ve Öcalan’dan haber alana kadar eyleme devam edileceği kararlılığı dile getirildi.