İşgali direniş durdurur

Türkiye kafese girdi

Hamle başladı

KDP ile anlaşmalı işgal

11 Eylülcü YPG’nin elinde

Türk devleti Güney'de işgali üst aşamaya taşıdı

Kalekol da kurtaramadı

Haber

24 Haziran’da tamamlayalım

25.04.2018
"Siz Kürt düşmanlığı yaparak, Kürt illerini yok sayarak var oldukça bir daha Kürdistan’a ayak basamayacaksınız. Madem Mersin’den kurt işareti yaptınız sizin sınırınız Osmaniye’dir. Kürt illerindeki tabelalarınızı bile kargo şirketleri asacak."

CPT görevini yerine getirmeli

25.04.2018
Kürt Halk Önderi için Strasbourg’da düzenlenen açlık grevine katılan milletvekilleri Nursel Aydoğan ve Faysal Sarıyıldız ile sanatçılar Amele ve Garip Nurhak, tecride karşı CPT’nin sessiz kalamayacağına dikkat çekti.

1 Mayıs işaret fişeğidir

25.04.2018
HDK, baskın seçim kararının AKP-MHP ittifakının daha fazla yönetemeyeceğinin bir göstergesi olduğunu belirterek, 1 Mayıs’ın faşizmi geriletmek ve seçim için başlatılacak mücadelenin işaret fişeği olacağına dikkat çekti.

Kalbi sürgüne dayanmadı

25.04.2018
DBP Çewlig (Bingöl) eski İl Eşbaşkanı Yavuz Kıtay Almanya’nın Hamburg kentinde önceki gün kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Yaşamı mücadeleyle geçen Kıtay’ın cenazesinin Bingöl’e gönderilmesi bekleniyor.

Elif Doğan hakka yürüdü

25.04.2018
Batı Fransa’nın Nantes kentinde yaşayan ve uzun zamandır tedavi gören Kürdistanlı Elif Doğan önceki gün yaşamını yitirdi.

Özgür Toplum Federasyonu kuruldu

25.04.2018
NRW Eyaleti Mezopotamya Özgür Toplum Federasyonu (FED-MED) kuruluş kongresini, Almanya’nın Köln kentinde gerçekleştirdi.

Vekili zorla getireceklermiş

25.04.2018
Rehin tutulan ve vekilliği gasp edilen HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak’ın ifade vermeyi reddetmesi durumunda zorla SEGBİS odasına getirilmesi kararı verildi.

1 Mayıs bildirisine saldırı

25.04.2018
Ankara’da 1 Mayıs İşçi Bayramı’na ilişkin bildiri dağıtmak isteyen grup polislerce engellendi.

Kürt öğrenciye saldırı

25.04.2018
Uludağ Üniversitesi’nde okuyan M.C. isimli Kürt öğrenci ırkçı saldırıya uğradı. M.C.’nin çenesi kırılırken BESYO Dekanı Prof. Dr. Cenk Aydın, saldırının üstünü örtmeye çalıştı.

Öcalan’la görüşmeye 749’uncu ret

25.04.2018
Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın avukatları Rezan Sarıca, Cengiz Çiçek ve Muhdi Öztüzün’ün müvekkilleriyle bugün görüşmek için Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı başvuru reddedildi.