Med Nuçe editörleri: Faşizm sesimizi kısamaz 7 bin yıllık kültür yok edildi Nusaybin'de yıkım büyüyor ÖCALAN: BENİM İRADEMİ TESLİM ALAMAZLAR

Futbolda zulme karşı direnişin filmi YEŞİL-KIRMIZI

Öcalan, Zeki Müren hakkında ne düşünüyordu?

Evladım nerede, ADALET NEREDE ?

Dağların mutlu yolcusu

‘Helal olsun! Kaşıkla yüz metre tünel kazmışlar!’

Cezaevinin altını üstüne getirdik!

Can Welat...

Eylül destanının ilk sayfası: Serzorî Direnişi / 4. BÖLÜM

Kobanê tarihin akışını değiştirdi / 3. BÖLÜM

Kısa ama anlamlı yaşadı

YPG/YPJ’den karanlığa geçit yok! / 2. BÖLÜM

DAİŞ’e ilk darbe Kürt mavzerinden: Kobanê Direnişi 2. yılında / 1. BÖLÜM

Ozan Vicdani: Suç aletlerim, sazım ve mızrabım!

AKP, 12 Eylül’ün ürünüdür

Sonuç ne olursa olsun MUHTEŞEM OLACAK! / 5. Bölüm

90’lı yılların mücadelesinde filizlenen kadın kurumu: DEST-DAN

Kadın Almanya’nın Berlin kentinde yaşayan iki devrimci kadınla hem 90’lı yıllarını ruhunu hem kadınların siyasal, sosyal, kültürel sorunları ve mücadalesini konuştuk...

Davul, çalgıcıların prensidir

Kültür-Sanat Gözümü davulla açtım. Hiçbir zaman davulumu yırtmadım. Davulumun yüzünü her zaman gevşek bırakırdım, ta ki uyum sağlayana kadar. Fakat davulun sertliği ve sıklık durumu, fazla dayanamaz ve yanlış bir vuruşla birlikte hemen patlar...

Bilinçaltımızın altı büyük becerisi

Toplum-Yaşam Bilim insanları, bilinçaltının yaratıcılık konusunda beyinden çok daha büyük öneme sahip olduğunu iddia ediyor. Bir araştırma da bilinçaltımızın sadece zamanı takip edebilme yeteneğine sahip olmadığını, aynı zamanda bir nevi biyolojik bir uyandırma servisi kurduğunu tesbit etti.

Cehennemde yapılmış bir evlilik

Dizi Bayer’i 1863’te katrandan boya imal eden iki arkadaş kurdu ve şirket, 1896’da öksürüğe çare olarak eroini, ardından da 1899’da aspirini piyasaya süren bir kimya ve ilaç şirketine dönüştü. Şirket, İkinci Dünya Savaşı’nda Nazilerden ihale alıyor ve zorla çalıştırma uyguluyordu.

Suudileri korku sardı

Dünya ABD'de "11 Eylül tasarısı" olarak bilinen Terörizmin Sponsorlarına Karşı Adalet Yasası'nın Kongre’de onaylanması üzerine DAİŞ finansörü Suudi Arabistan’ı yargılanma korkusu sardı.

Dara Hênî ra vengeke

Kirmanckî Însan fikre xo, vînayê xo her wext, têna bi qisedayiş nêeşkeno bîaro ser zon. Resim, edebiyat, muzîk û hunerê zobînan, karê ma hem keno asan û hem zî dinyaya ma keno zergun. Ez îna texmîn kena ke; qicê ra nat, ziwanê dadîyê ma ser qedexî xortîya mi ser tesîr kerdbi.

KJA on binlerce kadınla buluştu

Kongreya Jinên Azad (KJA) 2 ay önce “Önderliğime toprağıma ve özgürlüğüme sahip çıkıyorum” şiarı ile başlattığı kampanya kapsamında on binlerce kadın ile görüşerek, ülkede yaşanan savaş ve bunun kadınlara yansımasını değerlendirdi.

Savaş Lazca’yı bitirdi

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın tarihi Newroz mesajıyla başlayan “çözüm sürecinde” Türkiye’deki barışçıl ve demokratik mücadeleden etkilenen Doğu Karadeniz’de açılan Lazca dersler, devreye konulan savaş politikaları nedeniyle artık açılmıyor.

Öcalan’a özlem kartları

Mainz’de bulunan Viyan Kadın Meclisi üyeleri, Öcalan’a kart yolladılar. Mannheim’de ise aynı konulu seminer düzenlendi.

Saldırı artacak, direniş büyüyecektir

Artık bundan sonra bu hükümetten bir şey beklemek, yürütülen özel savaşın etkisine girmektir. Hatta bu özel savaşın toplumu mücadeleden alıkoyma politikasının ajanlığını yapmak anlamına gelir.

Ruşen Çakır beni neden 'unfollow' etti?

Mevzu, yaptığı ‘hack’lerle birçok devlet kurumunun adeta ‘korkulu rüyasına’ dönüşmüş RedHack’in son ifşalarından biri...

Terra Madre sona erdi

İtalya’nın Torino kentinde 22-26 Eylül tarihleri arasında düzenlenen „Terra Madre“ isimli uluslararası buluşmaya Kürtler de bir heyetle katıldı.