Demirtaş'tan MGK'ye sert cevap YPJ’nin ilk şehidi için anma töreni düzenleniyor QSD Komutanı Dêrik: Kontrollü ilerliyoruz Kalkan: Faşizme karşı direnilerek zafer kazanılır! Görkemli direnişiyle hükümeti 'deviren' Nusaybin... Alevileri asimilasyona karşı direniyor Çelikten bir irade Hediye Külter: Parça parça etseler bile... Sonay, Nucan, Roza, benliğini Sur'lara fısıldayan bir efsane...

Mezarların bize anlattıkları

Analiz: AB, 'Yeni Türkiye' ve Kürt fobisi

Kürt derneği gibi restaurant

Kaybolmadı, kendini buldu

Analiz: Güney Amerika’da solumsu iktidarlar yeniliyor

'Hesap sormadan ölmeyeceğim'

Zerdüşt ve Zerdüştlük: Ortadoğu’nun kadim dini ne anlatıyor?

Bremen’de 4 meclis, 1 komün

O kendi yoluna gitti, ben kendi dağıma

Güney Amerika’da rüzgar sağdan esiyor

Tıp’tan Kürdistan dağlarına

Abdülhamit’ten Kemalist cumhuriyete devredilen Alevi düşmanlığı

‘Kofisiz çıkmam dışarı’

Analiz: Gorbaçov’un hayal kırıklığı

Kalkan: HBDH özeleştirel yaklaşımın sonucu

Tüm iller harekete geçmeli

Kadın 18 yaşın altındaki çocuklara gelin saçı ve damat traşı yapmayarak, çocuk evlilikleri önlemede ilk adımı attıklarını belirten kuaförler, projenin amacına ulaşması için tüm illeri projeye destek vermeye çağırdı.

‘Tiyatro hayatın aynasıdır’

Kültür-Sanat “Bunca kirlenmiş bir dünyada bizler yani Tiyatro Asmin oyuncuları olarak bu kire ve pasa bulaşmadan ilk günün amatör ruhuyla halka tiyatroyu sevdirmeye çalışıyoruz.”

Mezarların bize anlattıkları

Toplum-Yaşam Bildiğimiz kadarıyla ölülerini gömen, mezarlarını anıtlaştıran tek canlı türü insan. Mezarlar, ölülere verilen değer insanın düşünsel evriminin önemli bir parçası.

KDP de artık birliğe gelmeli

Dizi YNK ile Gorran arasındaki anlaşmayı önemli bulduklarını belirten KNK Eşbaşkanı Nilüfer Koç, devam etti: Mevcut denklem Kürtlerin lehinedir. Bunlardan sonuç almak, demokrasiyi ve barışı inşa etmek açısından Kürt gücünün birleşmesi büyük önem arz ediyor.

Suriye'de savaş sivilleri vuruyor

Dünya Suriye'deki savaş tüm şiddetiyle sürerken olan ise sivillere oluyor. BM'nin verilerine göre iç savaşta beş yılda 81 bin sivil hayatını yitirdi. Bunlardan 11 bini ise daha çocuktu.

Muhîmîya Şaristanê Reqayî

Kirmanckî Reqa, goreyê cografyaya Sûrîye û Iraqî şaristanêko stratejîk o û kurdî ver bi şaristano ke cehşan ra bîyo paytext û zaf stratejîk o, operasyon dayî destpêkerdiş.

Êzîdîlik tanıtıldı

Êzîdî akademisyen Prof. Şefik Tayag, çıkardığı kitabının tanıtım panelinde, KDP’nin ve peşmergesinin Şengal’i DAİŞ’e bırakmasından sonra Êzîdîlerin, KDP’ye güvenlerinin kalmadığını belirtti.

Faşizm ittifakına CHP’yi de kattı, ya HDP!

Şengal ve Kobanê’de temsilini bulan DAİŞ faşizmine karşı direniş dünya çapında demokratları bir araya getirmiş ve sokağa dökmüştü. Umudun tohumu sadece Kürtler için değil tüm insanlık için toprağa ekilmişti.

Kılıçdaroğlu ve tarihi ihanet çizgisi

Erdoğan bir plan dahilinde HDP'lilerin meclisten atılmasını gündeme getirdi. Önce seçimlerde HDP'yi barajın altında bırakmaya çalışmıştı.

Önceden bilinen sır: Amed, Suruç ve Ankara Katliamları

Önce 10 Ekim Ankara Demokratik Barış Mitingi'ne ilişkin bilinen sır açığa çıktı. IŞİD'li katillerin katliam yapacaklarını ve kimler olduklarını, Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin önceden bildiği açığa çıktı.

Paris ve Düsseldorf'ta adalet eylemi

Fransa'nın başkenti Paris'te 9 Ocak günü katledilen üç kadın devrimci Sakine Cansiz, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez için Fransa'nın başkenti Paris ve Almanya'nın Düsseldorf kentinde Adalet Nöbet Eylemleri düzenlendi.

Tedip, tenkil ve tehcirin yeni temsilcisi Tayyip!

Bugün Türkiye şehirlerine ve Avrupa’ya on milyondan fazla Kürt göçertilmişse, bu tehcir ve soykırım politikası değil de nedir? Fırat’ın batısı tümden Kürtsüzleştirilmişse bu tehcir ve soykırım değil midir? Erzincan ve Serhat alanı olarak ifade edilen Kars, Erzurum ve çevresindeki şehirlerde Kürtlerin topraklarından koparılması tehcir ve soykırım değil midir? Yakın zamana kadar İstanbul’da en fazla