12 yiğit savaşçı uğurlandı Bu bulgur daha lezzetli ‘Çetelerden temizleyene kadar mücadele edeceğiz’ Anaç kadınlar ve Galeta

Filozof Wasfî’den Xalê Ekrem’e

Perperok’ta yaşam Kürtçe akıyor

Yüz yıllık çatışmanın kırılma noktası

İnadı, ısrarı ve imanı ruhunda taşıyan devrimci: Mahmudê Reş...

Çözüm kadının kendisinde

Orada daha derin bir acı var

Soykırım mağdur ve mazlumu bir yazar: Haydar Işık

Özgür Basın hiç susmadı ki...

Lazca müzik ile yaşıyor

Vaye PKK Rabû’nun hikayesi

Kalkan: Atılım ilk Avrupa’yı sarstı

KOMUTAN AGİT’TEN EBÛ LEYLA’YA... Eruh’tan Minbic’e

Sevda ve Eylem’e borçluyuz

Kürdistan dağlarının Tanya’sı…

AYDIN: En azından sussanız...

Kadın basıncılar fedailerin izinde

Kadın Rojava’nın kadın basın emekçileri, gerçekleştirdikleri II. Konferanslarıyla önemli kararlaşmalara gitti: Kadın mirası olan Rojava Devrimi korunacak, kazanımlar dünyaya daha etkili taşırılacak ve özgür basının kadın fedailerinin yolunda yürünecek...

Sanatçılardan, yazarlardan elinizi çekin!

Kültür-Sanat İsveç Gazeteciler Federasyonu, İsveç PEN Kulubü, Tiyatro Federasyonu, Yönetmenler Derneği, Fotoğrafçılar Federasyonu ve Yazarlar Sendikası’nın da aralarında bulunduğu 11 sanatçı, yazar ve gazeteci örgütü başkent Stockholm’de basın ve sanat özgürlüğü için gösteri düzenledi.

Organik tarım sözleşmesi imzalandı

Toplum-Yaşam Amed Büyükşehir Belediyesi’nin üreticileri birleştirmek amacıyla oluşturduğu Lice Organik Tarımın Geliştirilmesi Projesi kapsamında çiftçilerle organik tarım sözleşmesi imzaladı.

8 bin ağacı yaktılar

Dizi Musa Anter Parkı’nda bulunan en küçüğü 15 yaşında 8 bin civarında ağaç büyük bir kinle yakılmış ya da sökülmüş durumda. Küçük bir ormanı andıran yemyeşil alandan eser bırakmamışlar.

Hedefte Kürtler var!

Dünya Lübnan'da yayın yapan bir gazetenin haberine göre Esad rejimi ile Erdoğan güdümündeki AKP hükümeti, Rojavalı Kürtler üzerinden pazarlığın yapıldığı kirli bir anlaşmanın eşiğinde.

Zindanan ra vengdayiş

Kirmanckî Verra tecrîdê ser Rayverê Şarê Kurd Abdullah Ocalanî jû îqaz zî tepişteyanê PKK û PAJKî ra amê. Benayatî dewazîya ke vera polîtîkayanê AKP yê tecrîdî şarê kurd û derûdorê demokratîkî tekoşîna pîyayî berz bikerê

Kürt takımları haftayı galip kapattı

Hanau’da bulunan ve Verband Liga’da mücadele eden SC 1960 Hanau takımı bu hafta kendi sahasında Eintr. Wald-Michelbach takımını konuk etti ve maçtan 1-0 mağlup ayrıldı.

Mücadele büyütülecek

Kadınlar, “Kadın Hareketi’nin 10 Temel Mücadele Alanı” deklarasyonu yayımladı. Deklarasyonda, kadın direnişine ve kazanımlara da değinildi.

Cerablus çıkmazı!

Ortadoğu’da yeni denklemler, ortaya çıkaran kaos ve çıkmazı derinleştiren, Cerablus işgali ve sonuçları ne olabilir?

Ne çok zafer yüklü gemiler geçirdi yüreğimizden

Abdullah Öcalan’dan “Heval” diye bahseder, gerillalar selam gönderir. Barış ister ancak barışı ezilenlerden yana durarak ister, ortada durarak değil.

Kılıçdaroğlu kompleksi

15 Temmuz’dan sonra anlaşılmıştır ki, CHP genel başkanı dışlanmanın kompleksini yaşıyormuş. Tayyip Erdoğan ve AKP’liler yoğun baskıyla Kılıçdaroğlu’nu tam bir kompleksli kişilik haline getirmişlerdir.

Soykırıma karşı dimdik ayakta

Çetelerin saldırıları nedeniyle Şengal’den Rojava’ya göç eden 65 yaşındaki Êzîdî ana, yüzyıllardır soykırım uygulayan düşmanlarına karşı dimdik ayakta.