Licê katliamı 23 yıldır aydınlatılmayı bekliyor Niwêla Sîverek: Güçlerimiz Kerkûk'e ulaştı Hozat: Erdoğan büyük oynuyor, büyük kaybedecek Dersim' de hayat durdu Gaia Dergi’den heyecan dolu bir merhaba Bi kurtedîrokçeyekê de(k û dolab)mokrasiya Îranê Mîhrîcanên fîlman YPG’ye sığınan asker yaşadıklarını anlattı

Ciddiyseniz Rojava’ya gelin, savaşın!

Bir tatlı yapalım, adını barış koyalım

Bir Ulusun Doğuşu: Cinsiyet, tabii ki erkek!

Bayrağı düşürmeyen aile

Klişeye derinlik katan dizi: Penny Dreadful

Kostas Şengal’i duyunca dayanamadı

Bayer-Monsanto birleşmesi, besin kaynaklarımız için büyük bir tehdit

Bilinçaltımızın altı büyük becerisi

Mülteci krizi feminist bir mesele, öylece oturup seyredemeyiz

Avrupa’da Mehmet Ağar cinayetleri

J. Îhsan Espar: Kırmancca’nın görünürlüğü arttı

Evladım nerede, ADALET NEREDE ?

Son 20 yılda Dünya'nın onda birini mahvettik

Dağların mutlu yolcusu

‘Helal olsun! Kaşıkla yüz metre tünel kazmışlar!’

Erkek şovenizmine İSYAN

Kadın Arjantin’de 16 yaşındaki Lucia Perez’in tecavüz edilerek öldürülmesi infiale neden oldu.

Dersim’in ağıtları

Kültür-Sanat 1937-38’de Dersim’de yaşananlara dair ağıtlar, fotoğraflar ve belgeler bir araya getirildi. Önsözünü kısa süre önce kaybettiğimiz Vedat Türkali’nin yazdığı kitap Kürtçe, İngilizce ve Türkçe olmak üzere üç dilde yayımlandı.

Gaia Dergi’den heyecan dolu bir merhaba

Toplum-Yaşam Bugün itibarıyla iki haftada bir Gaia Dergi olarak sizlerle “Gaia gözünden olup bitenleri” paylaşacağız. Kimi zaman düşler, bazen düşüşler, umutlar ve her şeye rağmen güzellikler...

Soysal demokratlar bize yıkım bıraktılar

Dizi İşçi hareketinin son 150 yıllık tarihine baktığımızda, Troçkistlerle hangi konuda ayrı düşebilirim ki? Sosyal demokratlar bize kitlesel işsizlik, yoksulluk, aşevleri, muazzam eşitsizlik ve çevresel yıkım bıraktılar. Başarısız oldular.

DAİŞ’e dört koldan hucüm

Dünya Peşmergeler dün Tılskof, Naveran, Başika ve Musul Barajı cephelerinde DAİŞ’e karşı atağa geçti. Harekatta en az 7 köy DAİŞ’ten temizlendi. Bazı köyler ise ablukaya alınarak DAİŞ’liler kıstırıldı.

Ewnîyayîşê înan nêvurîya

Kirmanckî Qetlîyamê Licê ser ra 23 serrî vîyartî, la şahidê aye roje çîyo ke cuyayî, nêşkenî xo vîra bikerî. Şahidê qetlîyamî vanî fikrê qetilkaran yê vera kurdan de qet nêbedilîyayo.

Carter’dan Türkiye'ye ‘tansiyonu düşürün’ ziyareti

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter bugün Türkiye'ye gidiyor. Temel gündem Musul operasyonu nedeniyle Bağdat ile Ankara arasında süren gerginlik olacak.

Paris ve Düsseldorf’ta adalet eylemi

Paris’ta katledilen 3 devrimci kadın için her hafta düzenlenen Adalet Nöbet eylemleri bu hafta Paris ve Düsseldorf’ta yapıldı.

Bağdat Nuceyfi’nin peşinde!

Türkiye’nin Başika kampında eğittiği Sünni milislerin komutanı Musul eski valisi Esil Nuceyfi hakkında, "Türk askeriyle işbirliği yapmak" yapmaktan dolayı tutuklama kararı verildi.

Zorunlu göçlerin hikayesi: KOK

Kürt halkının toprağına ve köklerine olan özleminin yanında zorunlu göçleri ele alan "KOK" belgeseli, büyük zorlukların ardından tamamlandı.